Madame Web to spektakularna finansowa porażka. Pustki na salach we wszystkich krajach

Radosław Krajewski
2024/02/18 19:47
1
0

Najnowszy film Sony jest większą porażką od Morbiusa i Marvels.

Jeżeli w mijającym już weekendzie ktoś poszukiwał spokoju i chciał odpocząć od innych ludzi, to mógł wybrać się do kina na Madame Web. Film zadebiutował w Ameryce w ponad 4 000 kin, gdzie w premierowy weekend zarobił marne 15,1 mln dolarów, zajmując dopiero drugie miejsce w box office. Przedpremierowe prognozy finansowe dawały superbohaterskiej produkcji od 25 do 35 mln dolarów.

Madame Web to spektakularna finansowa porażka. Pustki na salach we wszystkich krajach

Madame Web – fatalne wyniki finansowe z premierowego weekendu

I ten najniższy próg udało się Madame Web osiągnąć, biorąc pod uwagę pięciodniową premierę. Film pojawił się w niektórych krajach, w tym w Polsce, na Walentynki wypadające w środę. W Ameryce pięciodniowy debiut przyniósł 25,8 mln dolarów i jest to bardzo rozczarowujący wynik, nawet biorąc pod uwagę, że Madame Web jak na superbohaterski film był stosunkowo tani i kosztował „tylko” 80 mln dolarów.

Osiągnięte przez Madame Web wyniki są katastrofalne, gdy porównamy je z innymi głośnymi porażkami z ostatnich lat. Ubiegłoroczna Marvels zdołała zebrać z kin w ciągu pierwszych trzech dni 46,1 mln dolarów, z kolei Morbius w swojej trzydniowej premierze zarobił 39,1 mln dolarów. Madame Web osiągnęła więc wynik gorszy o Morbiusa o aż 61%.

GramTV przedstawia:

Madame Web nie ma szans na poprawę swoich wyników w kolejnych weekendach. Film zyskał fatalny wynik od widzów – w serwisie CinemaScore ocena wynosi marne „C+”. Dodatkowo w Rotten Tomatoes średnia ocena z recenzji wynosi 13%, a więc jest niższa niż w przypadku Morbiusa (15% pozytywnych opinii).

Produkcja Sony nie sprzedała się również na pozostałych rynkach, zgarniając 25,7 mln dolarów od czasu swojej środowej premiery. Film pojawił się w 61 krajach, a najlepsze wyniki udało się uzyskać w Meksyku (2,9 mln USD), Wielkiej Brytanii (2,9 mln USD) oraz Francji (1,6 mln USD).

Jaki film pokonał produkcję z superbohaterkami? Okazuje się, że widzowie w Ameryce woleli obejrzeć Bob Marley: One Love, która to produkcja zarobiła w premierowy weekend 27,7 mln dolarów. Z pierwszych sześciu dni film przyniósł z kin aż 51 mln dolarów. Budżet produkcyjny wyniósł 70 mln dolarów.

Komentarze
1
f1fson
Gramowicz
19/02/2024 06:27

„Jeżeli w mijającym już weekendzie ktoś poszukiwał spokoju i chciał odpocząć od innych ludzi, to mógł wybrać się do kina na Madame Web.„ 

Hah, dobry wstęp :D