Seria Red Faction mogła doczekać się kolejnej odsłony. Projekt jednak skasowano

Mikołaj Ciesielski
2024/06/22 14:30
1
0

Grupa Embracer rzekomo zrezygnowała z prac nad nową grą z serii Red Faction.

Kilka miesięcy temu studio Volition zostało zamknięte. W sieci pojawiły się natomiast interesujące informacje na temat jednej z serii, za którą w przeszłości odpowiadał wspomniany zespół. Mowa tutaj o cyklu Red Faction, który – jak się okazuje – mógł doczekać się nowej odsłony.

Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered
Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered

Embracer skasował rzekomo nową odsłonę serii Red Faction

Jak informuje redakcja Rock Paper Shotgun, nad nową odsłoną serii Red Faction pracowało niemieckie Fishlabs, które na swoim koncie ma m.in. Chorus. Zgodnie z przekazanymi informacjami deweloperzy chcieli stworzyć produkcję, która rozgrywałaby się około sto lat po wydarzeniach przedstawionych w Red Faction: Guerrilla. Terraformacja Marsa miała wówczas znajdować się na zaawansowanym etapie, a sama planeta miała być bardziej „kolorowa”.

W trakcie rozgrywki gracze mieli z kolei wcielić się w stojącą na czele „podziemnej rewolucji robotniczej” kobietę. Według „wewnętrznego źródła” deweloperzy chcieli wyciągnąć wnioski zarówno z Red Faction: Guerrilla, jak i mniej udanego Red Faction: Armageddon, a następnie połączyć wszystko w jedną całość.

GramTV przedstawia:

Pierwotnym założeniem było więc skupienie się na rzeczach, które sprawdziły się w Red Faction: Guerrilla, czyli głównie na destrukcji otoczenia. W produkcji Fishlabs miały jednak pojawić się również m.in. elementy znane z gier z gatunku immersive sim, a także możliwość dostosowywania pojazdów czy dynamiczne dialogi.

Początkowe reakcje na pomysły niemieckiego studia związane z nową odsłoną serii Red Faction miały być pozytywne. Wydawca przeprowadził jednak głosowanie, w wyniku którego podjęto decyzję o anulowaniu wspomnianego projektu. Fishlabs zostało wówczas zmuszone do zwolnienia około 50 pracowników. Jak informuje redakcja Rock Paper Shotgun, obecnie twórcy Chorus działają jako zespół wsparcia, który pomaga innym studiom Embracer Group w rozwoju ich produkcji.

Na koniec warto przypomnieć, że w lipcu 2018 roku na rynku zadebiutowało Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered, czyli odświeżona wersja trzeciej odsłony serii Red Faction. Wspomniana produkcja dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat tego tytułu, to zapraszamy Was do lektury: Zniszczmy Marsa jeszcze raz - recenzja Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered.

Komentarze
1
koNraDM4
Gramowicz
22/06/2024 17:46

Szkoda, mam sentyment do tego cyklu gier, a w szczególności do pierwszej części, która powodowała niesamowity opad szczęki jak byłem dzieciakiem.