Banjo-Kazooie powróci po ponad 15 latach? Nowe doniesienia w sieci

Wincenty Wawrzyniak
2024/01/01 11:00
0
0

Phil Spencer przyznał, że nie jest to niemożliwe – ba, chciałby znaleźć „odpowiedni zespół i odpowiednią okazję” na powrót tej serii.

Od wydania ostatniej gry z serii Banjo-Kazooie minęło już ponad 15 lat. Teraz jednak okazuje się, że zapomniana przez wielu seria platformówek naprawdę może powrócić – tak przynajmniej twierdzi sam Phil Spencer, dyrektor generalny Xboksa, który rozpalił serca wiernych fanów w niedawnym wywiadzie dla portalu Windows Central (podajemy za IGN).

Banjo-Kazooie powróci po ponad 15 latach? Nowe doniesienia w sieci

Czy seria Banjo-Kazooie rzeczywiście powróci?

Zacznijmy może jednak od tego, że w miniony piątek w sieci pojawiły się ciekawe doniesienia – branżowy insider znany jako NateDrake poinformował, że jeszcze na początku 2022 roku wystartowały prace nad nową odsłoną serii Banjo-Kazooie. Gra ma wciąż znajdować się w produkcji i wciąż ma być na dość wczesnym etapie, dlatego zostało wiele elementów do przygotowania, co oznacza, że cała koncepcja może ulec zmianom.

Wczytywanie ramki mediów.

Jeżeli zaś chodzi o wspomniany wywiad ze Spencerem, szef działu Xbox zapewnił, że Microsoft pamięta o fanach Banjo-Kazooie:

Widzieliście w naszej historii, że nie dotknęliśmy jeszcze każdej serii, którą ludzie chcieliby, abyśmy dotknęli – fani Banjo, słyszę was. Ale prawdą jest, że kiedy znajdziemy odpowiedni zespół i odpowiednią okazję, uwielbiam wtedy wracać do historii i postaci, które widzieliśmy wcześniej.

Za projektami musi stać pasja w zespole. Nie oznacza to, że za każdym razem musi to być oryginalny zespół. Nie jestem jednym – i może to tylko moje podejście – nie jestem jednym z tych, którzy przychodzą i zabierają franczyzę od zespołu, usuwając go z dyskusji lub procesu rozwoju, dzięki któremu powstaje coś nowego. Myślę, że oryginalni twórcy, kultura – szczerze mówiąc, niektóre lekcje, których nauczyliśmy się z poprzednich doświadczeń tutaj, są bardzo ważne.

GramTV przedstawia:

Być może więc wystarczy cierpliwość i zobaczymy za jakiś czas nową grę z tego cyklu!

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!