Sea of Thieves ma być „kluczowym testem” dla wieloplatformowych planów Xboxa

Patrycja Pietrowska
2024/04/08 10:10
0
0

Piracki tytuł ma mieć decydujący wpływ na plany Microsoftu.

Sea of Thieves wypływa na szerokie wody, zmierzając na konsolę PlayStation 5. Niedawno gracze mogli dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, jakie specjalne funkcje będą dostępne dla posiadaczy konsol Sony, a także zapowiedziane zostały zamknięte beta testy produkcji. Jak się okazuje, piracki tytuł ma stanowić „kluczowy test”, jeśli chodzi o wieloplatformowe plany Xboxa.

Sea of Thieves ma być „kluczowym testem” dla wieloplatformowych planów Xboxa

Sea of Thieves ma mieć decydujący wpływ na to, czy kolejne gry dostępne dotychczas na Xbox trafią na inne platformy

Jakiś czas temu na sprzęt Sony trafiło Hi-Fi Rush, które wcześniej było dostępne wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox. W ślady rytmicznej produkcji idzie również Sea of Thieves, które niebawem zadebiutuje na PlayStation 5. Okazuje się, że piracki tytuł ma mieć decydujący wpływ na przyszłe plany włodarzy Microsoftu.

GramTV przedstawia:

Interesujących informacji dostarczył Tom Warren z The Verge. Jak przekazał dziennikarz, „firma nadal dokonuje oceny innych gier dostępnych wyłącznie na konsolę Xbox, które trafią na PS5”. Według doniesień to właśnie wspomniane wyżej Sea of Thieves ma stanowić „kluczowy test dla tego, czy inne gry pojawią się na PS5 lub Nintendo Switch”.

Źródła zaznajomione z planami Microsoftu poinformowały mnie, że firma nadal dokonuje oceny innych gier dostępnych wyłącznie na konsolę Xbox, które trafią na PS5. Rozumiem, że Sea of Thieves będzie kluczowym testem dla tego, czy inne gry trafią na PS5 lub Nintendo Switch. – przekazuje Tom Warren.

Do tej pory na inne platformy trafiły dwie gry od Xboxa – mowa o Pentiment i Hi-Fi Rush. Sea of Thieves zadebiutuje natomiast na PlayStation 5 już 30 kwietnia 2024 roku. 16 kwietnia na konsolach Sony pojawi się także Grounded.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!