Russell Crowe jeszcze dwukrotnie powróci do roli Egzorcysty papieża. Aktor zdradził plany twórców filmu

Krzysztof Żołyński
2024/04/06 08:00
0
0

Egzorcysta papieża okazał się naprawdę dobrym widowiskiem, znakomicie przyjętym przez recenzentów i widownię. Zarobił też najwyraźniej odpowiednio dużo, żeby myśleć o kontynuacji.

Tak naprawdę pierwsze informacje o kontynuacji pojawiły się niedługo po premierze filmu z Russelem Crowem i najwyraźniej jego popularność nieco zaskoczyła twórców, zwłaszcza że nie była to produkcja z dużym budżetem. Konwencja przygodowego horroru z bardzo dobrą rolą wspomnianego aktora doskonale się sprawdziły.

Russell Crowe jeszcze dwukrotnie powróci do roli Egzorcysty papieża. Aktor zdradził plany twórców filmu

Egzorcysta papieża powróci na ekrany jeszcze dwukrotnie?

Później zapadłą cisza i nikt nie wspominał o dalszych losach Egzorcysty papieża. A teraz głos zagrał odtwórca głównej roli, który stwierdził, że już pierwotny plan zakładał stworzenie trylogii filmów opowiadających o niebywałych przygodach ojca Gabriele Amortha i wierzy, że wkrótce sprawy związane z serią znów zaczną się toczyć.

Cóż, to jest w tej chwili przedmiotem dyskusji. Pierwotnie producenci zaprosili studio nie tylko na jedną kontynuację, ale na dwie. Ale w tej chwili nastąpiła zmiana szefa studia, więc krąży to w kilku kręgach. Ale zdecydowanie stworzyliśmy tę postać tak mogła funkcjonować w wielu różnych okolicznościach. I pamiętajcie, Gabriele Amorth napisał 12 książek. Mamy więc więcej niż wystarczającą ilość materiału źródłowego, aby nakręcić jeszcze jeden lub dwa takie filmy. Ale to prawdopodobnie nastąpi dopiero w przyszłym roku.

GramTV przedstawia:

Film inspirowany jest autentycznymi aktami księdza Gabriele Amortha, który napisał dwa wspomnienia: Egzorcysta opowiada historię i Egzorcysta: więcej historii, w których opowiada o swoich doświadczeniach w walce z Szatanem i demonami. W pierwszym filmie Amorth bada przerażające opętanie młodego chłopca i odkrywa wielowiekowy spisek, który Watykan desperacko starał się ukryć.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!