Roblox stawia pracownikom ultimatum - wracajcie do biura albo szukajcie sobie nowej pracy

Krzysztof Żołyński
2023/10/19 10:25
0
0

Szefowie Robloxa chcą częściej widzieć podwładnych, pracujących stacjonarnie. Dlatego postawiono im ultimatum – powrót do biura, albo zwolnienie. Na decyzję pozostawiono trzy miesiące.

David Baszucki, założyciel i dyrektor generalny Roblox, ogłosił to w e-mailu do pracowników, który został udostępniony publicznie. Napisał, że pewna liczba zdalnych pracowników zostanie poproszona o rozpoczęcie pracy w centrali Roblox w San Mateo, ponieważ firma odchodzi od pracy zdalnej. Podobnie jak w przypadku większości innych organizacji, Roblox przyjmuje schemat hybrydowy trzy dni w tygodniu (od wtorku do czwartku).

Roblox stawia pracownikom ultimatum - wracajcie do biura albo szukajcie sobie nowej pracy

Powrót do biura to coś, czemu większość ludzi jest przeciwna. Badania wykazały, że duża liczba pracowników wolałaby odejść z pracy, niż przestać pracować w pełnym wymiarze godzin w domu. Roblox daje swoim pracownikom czas do 16 stycznia 2024 r. na decyzję, czy chcą zostać. Osoby, które będą kontynuować pracę w Roblox i przeprowadzą się, otrzymają w razie potrzeby pomoc w pokryciu kosztów przeniesienia. Oczekuje się, że rozpoczną pracę w biurach w San Mateo do 15 lipca 2024 r.

Roblox stawia na pracę stacjonarną i żegna się z pracownikami zdalnymi

Pracownicy Roblox, którzy są stanowczo przeciwni powrotowi do biura lub „nie mogą się przenieść” – jak to ujmuje Baszucki – mogą pozostać w firmie do 15 kwietnia 2024 r. Odchodzący pracownicy otrzymają odprawy zależne od ich poziomu i stażu pracy wraz z sześciomiesięcznym ubezpieczeniem zdrowotnym dla wszystkich objętych polisami.

GramTV przedstawia:

Ironią losu jest to, że firma, która koncentruje się wyłącznie na wirtualnych światach i ma nawet własną platformę rekrutacyjną w grach, twierdzi, że praca osobista jest bardziej wciągająca, oparta na współpracy i produktywna niż wirtualne przestrzenie robocze. Jednak nawet Zoom, organizacja, która podczas pandemii stała się synonimem pracy z domu, zrobiła to samo.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!