Roblox padł ofiarą hakerów. Domagają się... głosowania na Trumpa

LM
2020/07/02 11:55
0
0

Z przejętych kont Roblox rozsyłane są wiadomości zachęcające do wspierania w nadchodzacych wyborach urzedującego prezydenta USA.

Okazuje się, że przedwyborcza gorączka w USA nie oszczędziła także niezwykle popularnej wśród dzieci i amatorsko działających deweloperów platformy Roblox. Jak donosi BBC, wiele kont w Roblox zostało przejętych przez hakerów, którzy wzywają do głosowania na Donalda Trumpa. Na awatarach pojawiają się symbole USA oraz slogan Make America Great Again, a dodatkowo z przejętych kont rozsyłane są do wszystkich znajomych wiadomości „poproś rodziców o głos na Trumpa”.

Roblox padł ofiarą hakerów. Domagają się... głosowania na Trumpa

Zdaniem BBC przejęto ponad 1000 kont, co nie jest szczególnym wynikiem, jeśli uzmysłowimy sobie, że z Roblox korzysta jakieś 100 milionów użytkowników. Sama potencjalnie nieszkodliwa propaganda jest jednak utrapieniem dla samych małoletnich deweloperów, szczególnie że osoby w tym wieku mogą być podatne na rozmaite wpływy. Na tę chwilę nie udało się ustalić, kto odpowiada za ataki, ani z jakiej luki w zabezpieczeniach Roblox skorzystano.

GramTV przedstawia:

Ostatecznie warto jednak pamiętać, że zdaniem Google’a co 14 hasło na świecie to „123456”.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!