Robert Downey Jr.: zaangażowanie z jakim Cillian Murphy zagrał Oppenheimera to coś niesamowitego

Krzysztof Żołyński
2023/08/02 17:30
0
0

Robert Downey Jr. zdradził, że jest pełen podziwu dla zaangażowania Cilliana Murphy’ego i jeszcze nigdy w całej swojej karierze nie widział takiego poświecenia dla roli.

Historyczny epos Christophera Nolana podbił serca widzów i stał się najpopularniejszym filmem roku. Wielu obserwatorów uważa, że Oppenheimer powinien być obsypany Oscarami. Film aż roi się od gwiazd, a jedna z nich, a konkretnie Robert Downey Jr. bardzo komplementował swojego kolegę po fachu, wcielającego się w główną rolę.

Recenzja filmu Oppenheimer. Niszczyciel światówRecenzja filmu Oppenheimer. Niszczyciel światów

Robert Downey Jr.: zaangażowanie z jakim Cillian Murphy zagrał Oppenheimera to coś niesamowitego

Nolanowi udało się zgromadzić niesamowitą obsadę, w której znaleźli się Cillian Murphy jako J. Robert Oppenheimer, naukowiec kierujący Projektem Manhattan, który doprowadził do stworzenia bomby atomowej podczas II wojny światowej; Emily Blunt jako jego żona, biolog i botaniczka Katherine „Kitty” Oppenheimer; Matt Damon jako generał Leslie Groves Jr., dyrektor Projektu Manhattan; Robert Downey Jr. jako Lewis Strauss, komisarz-założyciel Komisji Energii Atomowej Stanów Zjednoczonych; Florence Pugh jako psychiatra Jean Tatlock; Benny Safdie jako fizyk teoretyczny Edward Teller; Michael Angarano jako Robert Serber; Josh Hartnett gra pionierskiego amerykańskiego naukowca nuklearnego Ernesta Lawrence'a; Rami Malek, Kenneth Branagh, Dane DeHaan, Dylan Arnold, David Krumholtz, Alden Ehrenreich i Matthew Modine.

Cillian Murphy znakomicie wcielił się w rolę Oppenheimera

Zdaniem Roberta Downeya Jr., film jest urzekający i wszyscy wykonali niesamowitą robotę, ale nikt nie wcielił się w swoją rolę bardziej niż Cillian Murphy.

Nigdy nie byłem świadkiem większego poświęcenia głównego aktora w mojej karierze. Wiedział, że to będzie gigantyczne pytanie, kiedy zadzwoni do niego Chris, ale myślę, że miał też pokorę, która jest wymagana, aby przetrwać grając taką rolę. Mówiliśmy: „Hej, mamy trzydniowy weekend. Co zamierzasz robić?” „Och, muszę nauczyć się 30 000 słów po holendersku. Dobrej zabawy.”

GramTV przedstawia:

Słowa Downeya Jr. znajdują potwierdzenie w wypowiedzi samego Murphy’ego, który opowiadał o swoim zaangażowaniu i oddaniu tej roli.

Biegałem nakręcony szaloną energią. Przekroczyłem próg, kiedy przestałem się martwić o jedzenie i cokolwiek innego. Byłem w tym, w stanie hiper-czegoś, ale to było dobre, ponieważ moja postać nigdy nie jadła.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!