Robert Downey Jr. mógł zagrać w innym filmie Marvela. Oferowano mu rolę złoczyńcy

Radosław Krajewski
2023/05/25 14:25
0
0

Aktor mógł przegapić szansę na stanie się gwiazdą MCU.

Z okazji 15-lecia Iron Mana na oficjalnym kanale Marvel Studios na YouTubie pojawiła się rozmowa prezesa studia, Kevina Feige’a z reżyserem pierwszego Iron Mana, Jonem Favreau. Podczas ponad dwudziestominutowej rozmowy panowie ujawnili kilka nowych ciekawostek dotyczących produkcji filmu, w tym głównych gwiazd widowiska. W pewnym momencie Favreau przypomniał sobie, że Robert Downey Jr. był przymierzany do innej roli w filmach Marvela. Okazuje się, że aktor mógł zadebiutować w kinie superbohaterskim wcześniej i wcielić się w jednego z antagonistów.

Robert Downey Jr. mógł zagrać w innym filmie Marvela. Oferowano mu rolę złoczyńcy

Robert Downey Jr. mógł zagrać Doktora Dooma w Fantastycznej Czwórce

Kevin Feige potwierdził słowa Favreau, dodając, że chodziło o Fantastyczną czwórką z 2005 roku. Marvel zaoferował Robertowi Downeyowi Jr. rolę Doktora Dooma. Nie wiadomo, jak potoczyłyby się dalsze losy MCU, gdyby aktor jednak przyjął tę rolę. Chris Evans pomimo wcielenie się w Ludzką Pochodnię w tej produkcji, został wybrany do roli Kapitana Ameryki. Niewykluczone, że podobnie byłoby w przypadku Downeya Jr.

Pamiętam, jak przyszedł Robert. Wszyscy już się z nim spotkaliście, chodziło o Dr. Dooma lub coś w innym projekcie, ale to chyba było przesłuchanie do Fantastycznej Czwórki. Więc wszyscy w pewnym sensie wiedzieli, kim on jest i pamiętam, jak usiadłem z tym facetem i pomyślałem, że najlepiej się nadaje, ma tę iskrę w oku – wyznał Jon Favreau.

Niedawno ujawniono inną rewelacją z pierwszego Iron Mana. Okazało się, że Robert Downey Jr. nie był pierwszym wyborem Marvela i studio chciało zatrudnić innego aktora. Ten jednak odmówił, a rolę Tony’ego Starka przejął Downey Jr.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!