Road 96 to niespodziewana perełka? Gracze i media zachwyceni produkcją

Maria Wawrzyniak
2021/08/18 19:35

Dwa dni temu na rynku zadebiutowała intrygująca przygodówka pod tytułem Road 96. Ostatecznie okazało się, że mamy do czynienia z prawdziwą perełką.

Przedwczoraj miała miejsce premiera gry Road 96, czyli przygodówki z elementami proceduralnymi od studia Digixart Entertainment. Bardzo szybko okazało się, że jest to niezwykle oryginalna produkcja – tytuł zebrał bardzo solidne noty od dziennikarzy, a gracze nie pozostali w tyle, również wystawiając grze bardzo dobre recenzje. Road 96 zadebiutowało na komputerach osobistych w sklepach Steam oraz Epic Games Store, pojawiając się równocześnie na konsoli Nintendo Switch. W serwisie Metacritic wersja pecetowa może pochwalić się średnią 79 punktów na 100, która została uzyskana na podstawie 27 recenzji.

Na platformie Steam sytuacja prezentuje się znacznie lepiej – aż 89 procent z łącznie 657 recenzji to opinie pozytywne. Wielu użytkowników podkreśla, iż Road 96 to bardzo ciekawe podejście do gatunku gier przygodowych. Równie wiele osób zupełnie nie spodziewało się po tej grze tak intensywnych wrażeń, zwłaszcza na tle emocjonalnym. Branżowi dziennikarze zachwalają sobie interesującą historię oraz dobrze napisanych bohaterów, mocno zwracając zarazem uwagę na wspomniane elementy proceduralne. Dzięki nim fabuła jest nieprzewidywalna. Krytyka? Głównie narzekano na niedopracowany interfejs oraz drobniejsze problemy techniczne – te ostatnie dotyczą przede wszystkim wersji na Switcha.

Recenzje gry Road 96:

GramTV przedstawia:

Road 96 przenosi nas do 1996 roku do fikcyjnego autorytarnego kraju Petria. Gracz wciela się w nastolatkę, która bardzo chce się ze wspomnianego miejsca wynieść. Podczas swojej podróży spotyka różne postaci – niektóre chcą jej pomóc, inne zaś już nie bardzo. To od nas zależy, czy bohaterce uda się osiągnąć swój cel. Ba, nie tylko to jest w naszych rękach, bo może (ale wcale nie musi) spoczywać w nich też los całego świata.

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
19/08/2021 05:46

Wygląda bardzo fajnie. Chętnie spróbuję.