Reżyser Godzilla Minus One chciałby nakręcić kolejną część Gwiezdnych wojen. I to może być doskonały pomysł!

Krzysztof Żołyński
2023/12/03 07:00
3
0

Godzilla Minus One już zostało okrzyknięte zarówno jednym z najlepszych filmów roku, ale przede wszystkim najlepszym widowiskiem w dziejach serii Godzilla.

Film określany jest jako wielki powrót do korzeni, a jednocześnie jako nowoczesna realizacja z wielkim rozmachem i zapierającymi dech efektami specjalnymi. Mówi się, że Takashi Yamazaki przywraca należny prestiż i miejsce Godzilli, jako najważniejszej i najgroźniejszej bestii w dziejach popkultury.

Reżyser Godzilla Minus One chciałby nakręcić kolejną część Gwiezdnych wojen. I to może być doskonały pomysł!

Nic więc dziwnego, że japoński reżyser zaczął się rozglądać za kolejną ważną i rozpoznawalną franczyzą i dość oczywistym wyborem wydają się Gwiezdne Wojny. I tak właśnie Yamazaki, zgłaszając chęć realizacji kolejnego widowiska z tego uniwersum, ustawił się w kolejce oczekujących na szansę. I kto wie, być może Disney wykaże zainteresowanie i wpuści do swojego ogródka kogoś ze świeżym spojrzeniem.

Oglądałem Gwiezdne wojny i tak zostałem filmowcem. Mam nadzieję, że zadzwonią do mnie i zabiorą mnie do Gwiezdnych Wojen.

GramTV przedstawia:

Jak sądzicie, to dobry pomysł, żeby szefowa Lucasfilm wykonała ten telefon i zaprosiła Yamazakiego do współpracy, pozwalając mu zrealizować własną wizję odległej galaktyki?

Takashi Yamazaki chciałby nakręcić Gwiezdne wojny

Takashi Yamazaki byłby niezwykle cennym nabytkiem, ponieważ ma on nie tylko doświadczenie w zakresie reżyserii i tworzenia scenariuszy, ale także efektów wizualnych i zawsze pracuje przy swoich projektach jako szef zespołu ds. efektów specjalnych. Taka osoba może być wielką szansą dla zmiany wizerunku podupadającej legendy, na którą od dawna nie ma dobrych pomysłów, a realizacyjnie też raczej Gwiezdne wojny nie błyszczą.

Gwiezdne Wojny zawsze wiele zawdzięczały kinu japońskiemu, dlaczego więc nie zatoczyć koła i nie pozwolić japońskiemu filmowcowi nakręcić choć jednego filmu.

Komentarze
3
Gotenssjgoddark
Gramowicz
04/12/2023 08:42

Jeżeli reżyser Takashi Yamazaki  ma pomysł na wyreżyserowanie, gwiezdnych wojen  z lepszą obsadą o 100 % ,to disney powinien dać mu szansę . 

swgs
Gramowicz
03/12/2023 15:33
dariuszp napisał:

Nie ma szans. Disney ma ścisłą kontrolę nad swoimi filmami. Dlatego znani scenarzyści i reżyserowie z nimi nie pracują. Bo jesteś zwykłym dronem w fabryce jak z nimi pracujesz.

Po drugie: Tylko reżyserowie, którzy są w Amerykańskiej i Brytyjskiej Gildii Reżyserów i Scenarzystów mogą być zatrudnieni przez Disney, tak samo z aktorami, którzy mają kwestie mówione. Disney podpisał z gildiami ten kontrakt już w latach 60-tych. O ile Lucasfilm wcześniej zezwalał na castingi poza gildią tka odkąd Disney przejął ich to sytuacja się zmieniła.

Po trzecie: Jeżeli reżyser ma pomysł na film gdzie obsada będzie 100% Japońska to jestem na 100% pewien, że box office w USA nie będzie wysoki, ze względu na wszechobecną wśród obywateli USA w dzisiejszych czasach ksenofobię.

dariuszp
Gramowicz
03/12/2023 07:46

Nie ma szans. Disney ma ścisłą kontrolę nad swoimi filmami. Dlatego znani scenarzyści i reżyserowie z nimi nie pracują. Bo jesteś zwykłym dronem w fabryce jak z nimi pracujesz.
Trwa Wczytywanie