Returnal nie zaliczyło udanego startu na Steam. Rozczarowująca liczba graczy

Mikołaj Ciesielski
2023/02/21 12:15
1
0

Produkcja studia Housemarque cieszy się na platformie Valve znacznie słabszym zainteresowaniem od pozostałych gier PlayStation Studios.

Returnal nie zaliczyło udanego startu na Steam. Rozczarowująca liczba graczy

Premiera Returnal na komputerach osobistych miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Niestety okazuje się, że produkcja studia Housemarque nie zaliczyła najlepszego startu na Steam. Nie chodzi tu jednak o stan techniczny gry, a o zainteresowanie pecetową wersją ze strony graczy. Wyniki aktywności na platformie Valve mówią bowiem same za siebie.

Returnal drugą najgorszą premierą PlayStation Studios na Steam

Jak wynika z informacji dostępnych w serwisie SteamDB, od ubiegłotygodniowej premiery w szczytowym momencie w Returnal na Steam grało jednocześnie 6691 graczy. W ciągu ostatniej doby produkcja studia Housemarque osiągnęła natomiast na platformie Valve wynik na poziomie 5,199 grających jednocześnie osób. Obecnie w grze przebywa natomiast nieco ponad 1,500 użytkowników.

Pod względem liczby aktywnych graczy Returnal wypada słabo na tle innych produkcji Sony dostępnych na PC. Dzieło studia Housemarque pobiło jedynie wynik osiągnięty przez Sackboy: A Big Adventure (610 graczy). Dużo lepiej poradziły sobie natomiast takie tytuły jak Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei (10,851 graczy), Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (13,539 graczy) czy też Days Gone (27,450 graczy).

Najpopularniejszą grą Sony na platformie Steam cały czas pozostaje God of War, któremu udało się osiągnąć wynik na poziomie 73,529 grających jednocześnie osób. Na drugim miejscu znajduje się natomiast Marvel’s Spider-Man (66,436 graczy), a podium zamyka Horizon Zero Dawn (56,557 graczy).

Na koniec przypomnijmy, że Returnal dostępne jest obecnie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat pecetowej wersji produkcji studia Housemarque, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Recenzja gry Returnal na PC – giniemy z przyjemnością na blaszakach.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Ray
Gramowicz
21/02/2023 19:32

Zamierzam koniecznie zagrać ... ale nie za tę cenę.