Resident Evil: Witajcie w Racoon City bez ikonicznego przeciwnika z drugiej części gry

Radosław Krajewski
2021/11/25 12:15

Najnowsza filmowa produkcja z serii Resident Evil adaptuje dwie pierwsze części gry, ale pewne zmiany mogą nie przypaść do gustu fanom.

Resident Evil: Witajcie w Racoon City trafił już do amerykańskich kin. Z tego powodu kilka dni temu w sieci pojawiły się pierwsze recenzje filmu, które niestety nie zapowiadały hitu. Jednak większość recenzentów jest zgodna, że to produkcja, która wiernie trzyma się historii z pierwszych dwóch odsłon cyklu horrorów od Capcomu i fani powinni być zadowoleni liczbą poukrywanych easter eggów i licznych odniesień do gier. Ale ich radość może szybko zmienić się w irytację, gdy zdadzą sobie sprawę, że w filmie nie pojawia się jeden z najbardziej rozpoznawalnych przeciwników z całej serii. Pomimo rozgrywania się akcji na posterunku policji w Racoon City, Leon S. Kennedy i Claire Redfield nie będą musieli zmagać się z ciągłym zagrożeniem ze strony Mr. X.Resident Evil: Witajcie w Racoon City bez ikonicznego przeciwnika z drugiej części gryZłoczyńca jest głównym przeciwnikiem Resident Evil 2, którego praktycznie nie da się zabić i cały czas podąża tropem gracza. Jak zdradził reżyser Johannes Roberts w podcaście ComicBook Nation, popularny Tyrant musiał zostać wycięty z filmu. Była to kreatywna decyzja twórców, którzy nie znaleźli odpowiedniego zastosowania dla Mr. X-a.

Jedyną rzeczą, którą chciałem mieć w swoim filmie, ale tego nie zrobiłem, ponieważ nie mogłem znaleźć odpowiedniego sposobu, aby ją wprowadzić, jest Mr. X. Pomyślałem sobie: po prostu użyj tych ujęć, ale to nie działało w filmie. Pogodziłem się z tym, bo w przypadku filmu musisz właściwie przedstawić historię, a nie tylko użyć zdjęć, których chcesz.

GramTV przedstawia:

Film opowiada historię grupy ocalałych, która musi współpracować w zniszczonym i ogarniętym przez zombie Racoon City. Miasto, niegdyś kwitnący dom giganta farmaceutycznego Umbrella Corporation, obecnie stał się pustkowiem z wielkim złem czyhającym pod powierzchnią. Gdy zło zostanie uwolnione, Claire Redfield, Leon S. Kennedy, Jill Valentine oraz Chris Redfield zrobią wszystko, aby przetrwać noc.

Reżyserem widowiska jest Johannes Roberts, twórca horrorów Po tamtej stronie drzwi, Nieznajomi: Ofiarowanie i dwóch odsłon Podwodnej pułapki. W obsadzie znajdują się: Kaya Scodelario (Claire Redfield), Avan Jogia (Leon S. Kennedy), Hannah John-Kamen (Jill Valentine), Robbie Amell (Chris Redfield), Tom Hopper (Albert Wesker), Neal McDonough (William Birkin), Donal Logue (Brian Inrons), a także Chad Rook i Lily Gao. Resident Evil: Witajcie w Raccoon City zadebiutuje w kinach 3 grudnia.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!