W Resident Evil Village będziemy polować i zbierać składniki do potraw

Maria Wawrzyniak
2021/04/15 13:30

Wczoraj w sieci pojawiło się ekskluzywne nagranie prezentujące nowość w Resident Evil: Village – mechanikę polowania i zbierania składników do specjalnych potraw.

Choć nowy (i prawdopodobnie już ostatni) pokaz gry Resident Evil Village odbędzie się dopiero dziś o północy czasu polskiego, Capcom nie zamierza do tego czasu siedzieć cicho. Wczoraj na oficjalnym kanale serwisu Game Informer na YouTubie (podajemy za portalem PC Gamer) opublikowano ekskluzywny materiał prezentujący nowość, którą znajdziemy w najnowszej odsłonie kultowego cyklu survival horrorów – mechanikę polowania. Gracze będą mogli poświęcić naboje, aby zdobyć cenne składniki i wykorzystać je do przygotowania specjalnych potraw zapewniających permanentne bonusy do statystyk oraz buffy.

Surowce zostaną wykorzystane w kuchni Duke’a (The Duke’s Kitchen), gdzie skorzystamy z przepisów na konkretne potrawy. W tytułowej wiosce będziemy również zdobywać specjalną walutę Lei, która pozwoli nam na ulepszenie broni głównego bohatera. Znajdziemy ją także przy trupach poległych przeciwników oraz w niektórych miejscach, gdzie czekać będą na nas cenne zdobycze i skarby, które możemy później sprzedać. Ponadto, oprócz rozbudowania ekwipunku, gracze otrzymają możliwość kupienia amunicji oraz lekarstw czy broni. Krótko mówiąc: będzie co robić.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy na koniec, że Resident Evil: Village ma zadebiutować 7 maja bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach obecnej (PlayStation 5, Xbox Series X) oraz poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One). Jeśli chcecie być na bieżąco z wiadomościami dotyczącymi gry, zapraszamy pod ten adres.

Komentarze
1
Sanders-sama
Gramowicz
15/04/2021 15:03

Je**e Far Crajem z maassłeeem.