Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Resident Evil 4 Remake z zapowiedzią na gamescom? Capcom podgrzewa atmosferę

Mikołaj Ciesielski
2021/08/23 10:30

Japońska firma opublikowała tajemniczy wpis, który może sugerować, że na tegorocznych targach gamescom otrzymamy zapowiedź wyczekiwanego remake’u.

Resident Evil 4 Remake z zapowiedzią na gamescom? Capcom podgrzewa atmosferę

Pierwsze plotki na temat Resident Evil 4 Remake pojawiły się w kwietniu 2020 roku. Kilka miesięcy później nadzieje fanów na powstanie wspomnianego tytułu rozbudził aktor Nick Apostolides, który wcielił się w Leona S. Kennedy’ego w Resident Evil 2 Remake. Natomiast w styczniu do sieci trafiły niepokojące wieści, według których Capcom zdecydował się częściowo zrestartować produkcję, aby nadać jej więcej świeżości, przez co premiera gry miała zostać znacząco opóźniona. Tymczasem wiele wskazuje na to, że japońska firma może szykować się do oficjalnej zapowiedzi Resident Evil 4 Remake na rozpoczynających się w tym tygodniu targach gamescom.

Na oficjalnym profilu Resident Evil opublikowano wczoraj tajemniczy wpis, który rozpoczyna się od cyfry „4”, po której następują słowa „swędzący” oraz „smaczny”. Fani cyklu szybko zauważyli, że jest to cytat z jednej z notatek z pierwszego Resident Evil. Większość miłośników serii jest przekonana, że Capcom podgrzewa w ten sposób atmosferę i już w tym tygodniu doczekamy się oficjalnej zapowiedzi odświeżonej wersji Resident Evil 4. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na transmisję z gamescom Opening Night Live, która rozpocznie się w środę 25 sierpnia o 20:00 czasu polskiego.

Warto również wspomnieć o doniesieniach branżowego insidera posługującego się pseudonimem Aesthetic Gamer (lub Dusk Golem), który niejednokrotnie ujawniał szczegóły, dotyczące niezapowiedzianych projektów, pochodzących z serii Resident Evil. Zdaniem informatora za sprawą Resident Evil 4 Remake twórcy będą chcieli opowiedzieć historię pewnych postaci na nowo. Rozszerzenia doczekać ma się m.in. wątek Doktora Salvadora, który posługuje się również pseudonimem Chainsaw Man. Natomiast pod względem rozgrywki możemy spodziewać się rozwiązań z odświeżonych wersji Resident Evil 2 i Resident Evil 3.

Na koniec przypomnijmy, że Resident Evil 4 zadebiutowało na rynku w 2005 roku na konsolach Nintendo GameCube oraz PlayStation 2. W późniejszym terminie tytuł trafił również na komputery osobiste, Nintendo Wii oraz urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Dostępna jest też wersja Resident Evil 4 HD, która w 2011 roku pojawiła się na PlayStation 3 i Xboksie 360. Edycję tę znajdziemy obecnie także na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!