Rekordowe zaangażowanie graczy w Microsoft Flight Simulator. Pomógł darmowy dodatek

Patrycja Pietrowska
2024/03/14 14:15
0
0

Ostatnia transmisja na żywo poświęcona Microsoft Flight Simulator przyniosła kilka nowych wieści.

W połowie lutego bieżącego roku do Microsoft Flight Simulator zawitał darmowy dodatek Dune. Rozszerzenie pozwala graczom zwiedzić pustynne Arrakis i okazuje się, że przyciągnęło przed monitory pokaźną liczbę zainteresowanych. Twórcy odnotowali bowiem rekordowe zaangażowanie graczy, jednak to nie koniec interesujących wieści związanych z symulatorem lotu.

Rekordowe zaangażowanie graczy w Microsoft Flight Simulator. Pomógł darmowy dodatek

Twórcy Microsoft Flight Simulator odnotowali rekordowe zaangażowanie graczy

Jak informuje serwis Techraptor, Microsoft zorganizował niedawno transmisję na żywo poświęconą popularnemu symulatorowi lotu. Podczas livestreama omówiono nadchodzące zmiany, ale także przekazano ciekawe informacje związane z zaangażowaniem graczy. Jak się bowiem okazuje, dodatek Dune przyczynił się do popularności Microsoft Flight Simulator i był trzecim najczęściej pobieranym pakietem w historii po rozszerzeniu Top Gun: Maverick i Halo’s Pelican. Symulator w grudniu, styczniu i lutym 2024 roku odnotowywał najlepsze wyniki zaangażowania graczy od momentu debiutu na rynku.
To jednak nie koniec wieści związanych z Microsoft Flight Simulator – do tytułu trafiła już aktualizacja, która przyczyniła się do lepszego wyglądu Karaibów w symulatorze. Dodatkowo deweloperzy pracują nad poprawą stabilizacji produkcji na Xboxach Series X/S, a problem z „czarnym ekranem” ma być całkowicie rozwiązany wraz z kolejną łatką, która planowana jest na 26 marca (data może ulec zmianie, ponieważ aktualizacja ma zaoferować dużo zawartości i funkcji).
Wraz z zaplanowaną na końcówkę bieżącego miesiąca aktualizacją Sim Update 15 miłośnicy symulatora otrzymają za darmo także zaawansowany Airbus A320neo od iniBuilds. W sieci pojawiła się prezentacja maszyny, która znajduje się na dole wiadomości.
Twórcy poruszyli również temat samolotu Antonov AN-225 Mriya, na którego zakup zdecydowało się 98 tysięcy osób. Przychody ze sprzedaży, które wynoszą około 1,5 miliona dolarów, przeznaczone zostaną ukraińskiej firmie Antonov. Takie działanie ma pomóc w odbudowie samolotu, który uległ zniszczeniu podczas agresji rosyjskiej.
Na zakończenie przypominamy, że Microsoft Flight Simulator zadebiutował 18 sierpnia 2020 roku. Wspomniany wyżej darmowy dodatek Dune pozwala natomiast zasiąść za sterami statku powietrznego Atrydy i odwiedzić pustynne Arrakis.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!