Redfall anulowany na PS5 przez Microsoft? Korporacja odpowiada na krytykę

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/24 11:00

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, Microsoft miał anulować wersję gry Redfall na konsolę PlayStation 5. Gigant z Redmond szybko odpowiedział na te plotki.

Jak podaje między innymi serwis Eurogamer, niedawno w sieci pojawiły się doniesienia sugerujące, że Microsoft miał anulować wersję gry Redfall na konsole PlayStation 5 po tym, jak przejął Bethesdę, czyli właściciela Arkane Studios. Źródłem tych informacji jest Harvey Smith, reżyser produkcji, który udzielił wywiadu serwisowi IGN France, w którym powiedział, iż wersja na sprzęt Sony rzeczywiście była w planach.

Redfall anulowany na PS5 przez Microsoft? Korporacja odpowiada na krytykę

Wersja gry Redfall na PS5 anulowana przez Microsoft?

Reżyser twierdzi, że krótko po wspomnianej fuzji pracownicy Arkane Studios zostali poinformowani, iż mają skupić się na wersjach na komputery osobiste, Xboksy Series X/S oraz na Game Passie – a nie na PlayStation 5. Mężczyzna nie sprecyzował, na jakim etapie była gra w wersji na platformę Sony. Nazwał to także rozsądną decyzją, ponieważ rezygnacja z platformy miała odciążyć deweloperów. Smith uważa również, że Redfall może stać się największą grą w historii Arkane Studios dzięki usłudze Xbox Game Pass.

Gracze nie musieli długo czekać na odpowiedź Microsoftu, która okazała się dość wymijająca:

Nie usunęliśmy żadnych gier z PlayStation. W rzeczywistości rozszerzyliśmy nasz zakres gier, które dostarczyliśmy na platfomę Sony od czasu przejęcia ZeniMax, a pierwsze dwie gry, które dostarczyliśmy po sfinalizowaniu transakcji, były ekskluzywne dla PlayStation 5.

GramTV przedstawia:

Jak nietrudno się domyślić, rzecznik Microsoftu nawiązuje do gier Deathloop oraz Ghostwire: Tokyo, które pierwotnie zostały wydane wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5. Pierwsza produkcja wyszła na Xboksy po paru dniach, druga zaś zadebiutuje na sprzęcie Microsoftu w kwietniu. Problem w tym, że gigant z Redmond w praktyce nie odpowiedział na krytykę społeczności, której nie podobają się wieści o anulowaniu Redfall na PS5.

Przypomnijmy na koniec, że Redfall zostanie udostępnione 2 maja bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X/S.

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!