Ratatan podbił platformę Kickstarter. Kampania crowdfundingowa dobiegła końca

Mikołaj Ciesielski
2023/09/05 14:30
0
0

Duchowy spadkobierca serii Patapon odniósł duży sukces. Deweloperzy podsumowują zbiórkę i dziękują graczom za wsparcie.

Ratatan zostało ufundowane na platformie Kickstarter w zaledwie 45 minut. W trakcie kampanii crowdfundingowej odblokowano również szereg celów dodatkowych, dzięki którym duchowy spadkobierca serii Patapon doczeka się m.in. konsolowej wersji. Zbiórka dobiegła już jednak końca, dlatego też deweloperzy postanowili podsumować całą akcję i podziękować graczom za wsparcie.

Ratatan podbił platformę Kickstarter. Kampania crowdfundingowa dobiegła końca

Kampania crowdfundingowa gry Ratatan zakończona sukcesem. Twórcy dziękują graczom za wsparcie

Przed rozpoczęciem kampanii crowdfundingowej twórcy gry Ratatan ustalili, że stworzenie produkcji będzie możliwa, jeśli uda się zebrać 20 milionów jenów, czyli około 137 tysięcy dolarów. Ostatecznie projekt wsparło blisko 15 tysięcy osób, a suma wpłat przekroczyła 219,3 milionów jenów, a więc około 1,5 miliona dolarów. Deweloperzy ze studia Ratata Arts mają więc powody do zadowolenia.

Naprawdę jesteście najlepszą społecznością i jesteśmy zaszczyceni, że możemy rozwijać tę grę wspólnie z Wami. Rzadko można bezpośrednio wpłynąć na losy twórców, na których Ci zależy, ale Wam się to udało. Daliście nam siłę i daliście nam wielką szansę. Dołożymy wszelkich starań, aby był to projekt, z którego będziecie dumni – napisali twórcy we wpisie podsumowującym zbiórkę.

W sekcji FAQ dostępnej na stronie zbiórki na platformie Kickstarter poinformowano, że Ratatan ma zadebiutować na rynku na początku 2025 roku. W drugiej połowie przyszłego roku na komputerach osobistych odbędą się natomiast testy beta. Zainteresowanym nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na kolejne informacje na temat duchowego spadkobiercy serii Patapon.

GramTV przedstawia:

Na koniec warto przypomnieć, że Ratatan zmierza zarówno na komputery osobiste, jak i konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!