Quake otrzyma odświeżone wydanie? Enigmatyczny panel na QuakeCon

LM
2021/08/13 13:51
0
0

Niecodzienne sformułowanie w harmonogramie tegorocznego QuakeCon może skrywać wielką niespodziankę dla fanów marki.

Quake otrzyma odświeżone wydanie? Enigmatyczny panel na QuakeCon

W minionych dniach firma Bethesda postanowiła ogłosić oficjalny program tegorocznego wydarzenia poświęconego grom ze swojego portfolio. Tegoroczny QuakeCon rozpocznie się już 19 sierpnia, ale okazuje się, że nie wszystkich niespodzianek udało się dopilnować. Krótko po publikacji harmonogramu imprezy można było znaleźć w nim wzmiankę o prezentacji „zrewitalizowanej” wersji gry Quake.

Określenie jest tak nietypowe dla branży, że trudno na tym etapie wyrokować, co może oznaczać. Pierwsze skojarzenie to gruntowny reamster, który można było rozbudować o dodatkową zawartość, o której wspomina opis panelu dyskusyjnego z udziałem Machine Games. Nie możemy wykluczyć jednak także oficjalnej zapowiedzi restartu marki, która w ostatnich latach nie otrzymała zbyt wiele uwagi. Jednak ten drugi scenariusz wydaje się znacznie mniej prawdopodobny, gdy mówimy o rewitalizacji.

GramTV przedstawia:

Kto wie, być może wydawca celowo użył niezbyt sugestywnego określenia, by pchnąć plotki w niewłaściwym kierunku, jednocześnie potęgując zainteresowanie panelem. Warto wspomnieć tu o czerwcowych pogłoskach, wedle których id Software ma szykować reboot Quake, w którym pomaga właśnie Machine Games. Panel odbędzie się o 16:30 czasu polskiego w piątek 20 sierpnia.

Jak, Waszym zdaniem, powinny się potoczyć dalsze losy marki Quake?

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!