Project Wunderwaffe to gra o budowaniu bomby atomowej dla Niemiec. Dziś premiera

DK
2022/10/10 21:35

Zobaczcie nowy zwiastun.

Studio Gameparic z dumą poinformowało o debiucie gry strategicznej Project Wunderwaffe. Tytuł jest od dziś dostępny za pośrednictwem platformy Steam i przez pierwszy tydzień od premiery kosztuje 48,59 złotych. Wiadomość o premierze gry twórcy ubogacili trailerem, który publikujemy na samym dole.

Project Wunderwaffe to gra o budowaniu bomby atomowej dla Niemiec. Dziś premiera

W Project Wunderwaffe bierzemy udział w wydarzeniach u schyłku II wojny światowej. Kres III Rzeszy nieuchronnie się zbliża. Ze wschodu nacierają Sowieci, a z zachodu Alianci. Niemcy próbują zapobiec temu, co nieuchronne. Naszym zadaniem jest wybudowanie bazy wojskowej dla III Rzeszy i skonstruowanie tytułowej “cudownej broni”, która zmieni losy wojny. W tym scenariuszu bomba atomowa nie jest najpotężniejszym wynalazkiem, jaki możemy stworzyć w naszych laboratoriach. Na stronie gry na Steamie czytamy:

Sieć podziemnych korytarzy i pomieszczeń o specjalnym przeznaczeniu musi sprawnie działać. Doprowadź do nich wodę i prąd. Wydobywaj surowce, łam szyfry, rozwijaj drzewko technologiczne i współpracuj ze szpiegami. Konstruuj i produkuj broń oraz wynalazki. Twoi żołnierze właśnie na to czekają! Kontroluj marsz wrogich ci wojsk i zyskaj czas na ukończenie projektu. Werbuj w swoje szeregi najlepszych naukowców, szpiegów i agentów, którzy dostarczą ci kluczowe informacje. W Projekcie Wunderwaffe zbudujesz broń, o której świat jeszcze nie słyszał!

GramTV przedstawia:

Od czasu do czasu naszą podziemną bazę odwiedzają wrogowie. Gdy wybucha alarm, pracownicy zaczynają panikować i walczyć o przetrwanie – a wtedy trzeba zachować zimną krew i opanować sytuację.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
11/10/2022 11:59

Taka ciekawostka - Niemcy nie mieli szans na wyprodukowanie bomby atomowej.

Faszyzm nie jest popularny wśród ludzi inteligentnych. Z tego powodu wielu naukowców wyniosło się za granicę kiedy Hitler objął władzę. Z tego właśnie powodu Manhatan Project miał np sporo niemieckich i żydowskich naukowców pracujących nad bombą.

Dodatkowo niemcy nie mieli zwyczajnie środków z uwagi na to że byli byli uwikłani na wielu frontach z przeważającą siłą wroga. Ich cały projekt składał się ze 100 osób i niemcy wydali na to jakiś milion dolarów. Równocześnie w stanach nad bombą pracowało łącznie 250,000 osób i stany wydały koło 2 miliardów by wyprodukować bombę.

Ale najważniejsze - produkcja bomby wymaga specjalistycznego sprzętu i surowców. Przykładowo kiedy niemcy stwierdziły że do produkcji bomby potrzebują ciężką wodę to amerykanie zbombardowali fabrykę w Norwegii gdzie mogli ją uzyskać. Niemcy wtedy próbowali przenieść sprzęt z Norwegii gdzieś w bezpieczne miejsce ale ruch oporu zatopił łódź która miała to zrobić wraz ze specjalistycznym sprzętem. Generalnie cokolwiek co miało być użyte do wyprowacowania bądź produkcji bomby przez niemców było systematycznie niszczone przez aliantów za wszelką cenę.

Dodatkowo też istnieje legenda że nazistowcy naukowcy którzy pracowali nad projektem umyślnie go sabotowali ale mi się osobiście wydaje że to było tylko takie ich gadanie po wojnie. Oni po prostu nie mieli szansy by to zrobić i zwyczajnie próbowali jakoś zachować twarz po wojnie.