Prequel Igrzysk śmierci gotowy do prezentacji. Ballada ptaków i węży z klimatyczną zapowiedzią

Radosław Krajewski
2022/06/06 12:10

Pojawiła się pierwsza zapowiedź nowej odsłony serii Igrzyska śmierci.

Popularna seria filmów z Jennifer Lawrence na podstawie cyklu powieści autorstwa Suzanne Collins, już w przyszłym roku doczeka się kolejnej części. Tym razem nie będzie to kontynuacja przygód Katniss Everdeen, ale prequel serii zatytułowany The Ballad of Songbirds and Snakes. Niedawno ujawniono, że do obsady dołączyła znana z West Side Story Rachel Zegler, a teraz Lionsgate podzielił się pierwszą zapowiedzią filmu, przedstawiającą kierunek artystyczny, który chcą obrać twórcy przy produkcji swojego filmu.

Prequel Igrzysk śmierci gotowy do prezentacji. Ballada ptaków i węży z klimatyczną zapowiedzią

Ballada ptaków i węży rozgrywa się na 64 lata przed wydarzeniami z pierwszej części Igrzysk śmierci i dziesięć lat po okresie Mrocznych Dni, podczas którego doszło do buntu Dystryktów przeciwko Kapitolowi. Konsekwencją nieudanej rewolucji było ogłoszenie Głodowych Igrzysk. Film przedstawi historię młodości Coriolanusa Snowa, przyszłego prezydenta, który był głównym antagonistą poprzedniego cyklu. Zobaczymy, jak mężczyzna rozprawia się ze swoimi politycznymi przeciwnikami, a także w jaki sposób uzyskał władzę.

Reżyserem Ballady ptaków i węży jest Francis Lawrence, który nakręcił trzy części Igrzysk śmierci. Nad scenariuszem pracują Michael Arndt i Michael Lesslie. W obsadzie znaleźli się: Tom Blyth jako Coriolanus Snow oraz Rachel Zegler jako Lucy Gray Baird.

GramTV przedstawia:

Film zadebiutuje w kinach 17 listopada 2023 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!