Potężny kiełbasiany build w Baldur's Gate 3. Salami ku chwale awanturników!

Jakub Smolak
2023/11/06 08:00
3
0

Kreatywność fanów nie zna granic.

Baldur's Gate 3 oferuje niesamowite możliwości i swobodę, jeśli chodzi o podejście do rozgrywki. Co ważne, kreatywność graczy często jest doceniania, a świat gry został zaprojektowany w taki sposób, by zostawiał sporo miejsca do eksperymentów. Deweloperzy z Larian Studios z pewnością byli gotowi na to, że nie każda przygoda będzie toczyć się w myśl scenariusza, ale czy spodziewali się kreacji potężnego Salamimancera znanego jako Lord of the Sausages.

Potężny kiełbasiany build w Baldur's Gate 3. Salami ku chwale awanturników!

Najlepszy build w Baldur's Gate 3?

Właśnie taki build przygotował youtuber o nicku cRPG Bro. Wyposażył swoją postać w dwa śmiercionośne pętka kiełbasy, którymi bohater potrafi zadawać do 700 obrażeń na turę wykonując przy tym 13 ataków. A to wszystko na najwyższym poziomie trudności! Jeśli podczas swojej przygody natrafiliście na walkę, której nie jesteście w stanie wygrać, może czas wezwać na pomoc Salamimancera.

Specjalizujący się w materiałach z gier RPG twórca przygotował kompleksowy przewodnik prezentujący, jak należy stworzyć postać, by była godna władać taką mocą. Wideo objaśnia każdy z aspektów krok po kroku. Oczywiście, nie zabrakło momentów, na których możemy podziwiać czempiona w akcji.

Jeśli chodzi o bardziej mięsiste informacje odnośnie najnowszej produkcji Larian Studios, przypomnijmy, że przed paroma dniami gra doczekała się aktualizacji wprowadzającej ponad 1000 zmian i poprawek. W sieci pojawiły się również plotki sugerujące datę premiery gry na konsolach Xbox Series X/S.

Przypomnijmy, że Baldur's Gate 3 zadebiutowało na PC 3 sierpnia. Wersja na PlayStation 5 została oddana w ręce graczy 6 września. O tym, że w najnowszą produkcję Larian Studios warto zagrać, dowiecie się z przygotowanego przez nas tekstu: Recenzja Baldur’s Gate 3 - Z godnością i humorem.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
dariuszp
Gramowicz
06/11/2023 10:27
GThoro napisał:

To co opisujesz ze Skyrima to teoretycznie też zgodne z zasadami gry ;).

A jednak zostało uznane za eksploit i załatane z tego co pamiętam. Podobnie jak możliwość zmniejszenia kosztu zaklęć o 100%

GThoro
Gramowicz
06/11/2023 10:08

To co opisujesz ze Skyrima to teoretycznie też zgodne z zasadami gry ;).

dariuszp
Gramowicz
06/11/2023 08:59

Co mi się podoba - wszystko jest zgodnie z zasadami gry.

Kiedy widziałem podobne wynalazki np. w Skyrim gdzie ktoś mordował jednym ciosem smoka za pomocą widelca to tego typu akcje wymagały wykorzystania błędy w grze który polegał na stackowaniu alchemii.

Tzn robiłeś potion który ulepszał alchemię. Piłeś go i robiłeś kolejny. Tylko że z ulepszoną alchemią miałeś większy bonus. I tak w kółko. W końcu robiłeś przedmiot który miał chore statystyki.

Sam pamiętam jak to zauważyłem to zrobiłem sobie pancerz dla maga który zaklęcia destrukcji zmniejszał o 25%. Dowcip polegał na tym że jak miałeś 4 elementy z tym bonusem to gra redukowała zużycie many o 100%.

Więc wystarczyło podnosić poziom many na tyle by mieć jej 400 i mogłeś spamować najpotężniejsze zaklęcia w grze bez końca. Technicznie wymagały 800 many ale jak miałeś np. skill mistrza destrukcji to ten skill zmniejszał ilość potrzebnej many o połowę.
Trwa Wczytywanie