Dużo sekretów w plikach Portal: Companion Collection. Half-Life 2 i nie tylko

Maria Wawrzyniak
2022/07/04 19:30
0
0

W plikach zestawu zawierającego obie odsłony cyklu Portal, który zadebiutował na konsoli Nintendo Switch, gracze odnaleźli sporo ciekawych rzeczy.

Niecały tydzień temu – dokładnie 28 czerwca – na konsoli Nintendo Switch zadebiutował Portal: Companion Collection, czyli zestaw zawierający obie odsłony kultowej serii gier logicznych pod tytułem Portal od studia Valve Software. Jak nietrudno się domyślić, miłośnicy cyklu praktycznie od razu rozpoczęli analizę plików wspomnianej kolekcji i ostatecznie odkryli kilka ciekawych rzeczy. Co znalazło się w plikach?

Dużo sekretów w plikach Portal: Companion Collection. Half-Life 2 i nie tylko

Po pierwsze, w Portal: Companion Collection odnaleziono sporą część gry Half-Life 2 – tak naprawdę to chodzi tutaj o całą produkcję z wyłączeniem jedynie kilku map oraz muzyki. Pliki sugerują, iż mamy tutaj do czynienia z wersją z platformy NVIDIA Shield, aczkolwiek pojawiły się też elementy z konwersji na konsolę Xbox 360. Co więcej, jak podaje serwis Kotaku, użytkownikowi o pseudonimie OatmealDome udało się dograć brakujące pliki, dzięki czemu mógł uruchomić Half-Life 2 na Nintendo Switch.

GramTV przedstawia:

Gra nie działała oczywiście w pełni prawidłowo; wczytywanie poziomów trwało znacznie dłużej niż powinno, a podczas zabawy pojawiały się liczne błędy. Nie zadziałał też system zapisów. Nic nie zmienia jednak faktu, że osiągnięcie jest godne pogratulowania, a samo Half-Life 2 na Switchu wygląda dobrze i działa płynnie.

Oprócz tego twórca internetowy znany jako Ossy Flawol odkrył liczne elementy z bety gry Portal 2, które ostatecznie nie znalazły się w pełnej wersji. Użytkownik znalazł narzędzia deweloperskie, a także nieznane mapy czy wczesną wersję zakończenia. Poniżej możecie zobaczyć filmik na ten temat.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!