Port Red Dead Redemption z drobnymi ulepszeniami grafiki. Porównania wskazują różnice

Radosław Krajewski
2023/08/17 13:00
1
0

Ale gra nadal oferuje tylko 30 klatek na sekundę.

Red Dead Redemption zadebiutowało już na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Chociaż gracze narzekali na brak pełnoprawnego remake’u lub remastera, to i tak port pierwszej odsłony Red Dead Redemption stał się najpopularniejszą grą w PlayStation Store. Gracze nie mogą niestety liczyć na pełne odświeżenie oprawy graficznej, chociaż jak udowadniają pierwsze porównania, Rockstar Games i Double Eleven Studios zadbali o drobne ulepszenia, dzięki którym gra wygląda trochę lepiej niż na konsolach Xbox.

Port Red Dead Redemption z drobnymi ulepszeniami grafiki. Porównania wskazują różnice

Red Dead Redemption oferuje 4K z 30 FPS-ami na PS5

Testy portu Red Dead Redemption pokazują, że na PlayStation 4 gra działa w 1080p w 30 klatkach na sekundę, zaś na PlayStation 5 grę odpalimy w 4K. Posiadacze wersji na Nintendo Switch będą musieli zadowolić się 1080p w docku oraz 720p w trybie przenośnym.

GramTV przedstawia:

Porównania wskazują, że gra otrzymała nie tylko lepszą rozdzielczość, ale również większą stabilność w porównaniu do wydania z PlayStation 3. Pewnym zaskoczeniem może być również zauważalnie lepsza grafika niż w wersji na Xboksa One X. Najlepiej widać to po cieniach, które są ładniejsze w porcie na PlayStation 4. Gra wyświetla również więcej detali na większych dystansach, a do tego filtrowanie anizotropowe zostało zwiększone do 16x. Wersje na PS4 i Switcha obsługują technologię AMD FSR 2.2., która wpływa na zwiększenie jakości bez wpływu na wydajność. Poniżej zobaczycie porównania różnych wersji pierwszego Red Dead Redemption.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
maszynypancerne
Gramowicz
17/08/2023 20:57

Dobrze. Niech głupki kupują. Głupków nie jest szkoda w szczególności konsolowcow:)