Polskie Serial Cleaners z datą premiery, w końcu!

Smolak
2022/06/12 09:00
0
0

W produkcję autorstwa Draw Distance zagramy jeszcze w tym roku. Podczas Future Games Show zaprezentowano również nowy trailer.

Serial Cleaners zapowiedziano w 2020 roku. Od tamtej pory regularnie otrzymywaliśmy kolejne materiały z gry, ale niewiadomą ciągle pozostawała data premiery. Jak poinformowano podczas eventu Future Games Show, Serial Cleaners zadebiutuje na rynku 22 września. Produkcja będzie dostępna na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S/X i Nintendo Switch. Zachęcam do zapoznania się z najnowszy trailerem.

Serial Cleaners to sequel wydanej w 2017 roku skradanki o bliźniaczo podobnym tytule, a mowa tutaj o Serial Cleaner. Tak, zgadza się, różnica to wyłącznie „s” na końcu. Twórcy z Draw Distance pozostali wierni swojemu pomysłowi i kontynuacja również będzie skradanką. Wszystko wskazuje jednak na to, że druga część serii będzie różniła się od poprzedniczki pod względem klimatu. Z pewnością będzie mrocznej i poważniej. Już wkrótce przekonamy się, czy taka zmiana przypadnie graczom do gustu.

Ciężko oprzeć się wrażeniu, że kontynuacja tworzona jest w myśl zasady – więcej, lepiej, mocniej. Serial Cleaners zapowiada się jako gra dużo bardziej rozbudowana, na co wskazywać może chociażby fakt, że od teraz będziemy mogli przejąć kontrolę nad całą drużyną czyścicieli. Znacząco wpłynie to rozgrywkę, która powinna stać się bardziej taktyczna i wymagająca.

Ulepszenia doczekała się również oprawa graficzna, który wskoczyła na zupełnie nowy poziom. Akcja gry przeniesie nas do Nowego Jorku lat 90. Za jeden z głównych celów twórcy postawili sobie odwzorowanie tamtych czasów. Ekipie polskiego studia nie można odmówić kreatywności, a Serial Cleaners prezentuje się naprawdę ciekawie. Mam nadzieję, że poziom abstrakcyjnego humoru będącego wizytówką poprzedniej części, zostanie tutaj zachowany.

A jeśli chcecie przypomnieć sobie, czym jest Serial Cleaner, to zachęcam do zapoznania się z przygotowaną przez nas recenzją. Harpen wystawił grze ocenę 8.5/10, chwaląc dobrze zaprojektowane mechaniki, zgrabnie napisaną opowieść i klimatyczną oprawę. Na koniec przypomnijmy, że gra zadebiutowała na rynku w 2017 roku i jest dostępna na PlayStation 4, Xbox One, PC, Nintendo Switch oraz urządzeniach działających w oparciu o system iOS.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!