Pokemon GO zarobiło już potwornie dużo pieniędzy

DK
2022/06/08 16:32
0
0

Sympatyczne stworki przyniosły firmie Niantic spore zyski.

Firma Sensor Tower, która zajmuje się analizowaniem rynku mobile, poinformowała ostatnio, że zyski Niantic z gry Pokemon GO przekroczyły już 6 miliardów dolarów. To, podsumowuje Sensor Tower, daje producentowi średnio 1-miliardowy dochód rocznie (tytuł zadebiutował w 2016).

Pokemon GO zarobiło już potwornie dużo pieniędzy

W samym tylko pierwszym kwartale 2022 Pokemon GO zarobiło 198,2 miliona dolarów, co plasuje produkcję na 11. pozycji w rankingu najlepiej zarabiających gier mobilnych w tym okresie. Natomiast jeśli chodzi wyłącznie o tytuły AR, to Pokemon GO jest oczywiście pierwsze w tym zestawieniu. Kolejne dwie produkcje z rozszerzoną rzeczywistością – Dragon Quest Walk i Jurassic World Alive – razem wzięte mogą pochwalić się o ponad połowę gorszym rezultatem (zarobiły one kolejno 90,4 i 7,2 miliarda).

GramTV przedstawia:

W Pokemon GO robimy to samo, co robi się chociażby w serialu animowanym z Ashem Ketchumem – wkraczamy do świata pełnego niewielkich stworków o indywidualnych właściwościach i próbujemy je wyłapać. Jednak produkcja Niantic wykorzystuje do tego najnowsze technologie, które łączą świat wirtualny i rzeczywistość. Dzięki AR mamy możliwość szukania Pokemonów w realnym otoczeniu.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!