Kolejne szczegóły na temat PlayStation VR2. Sony ujawnia nowe funkcje

Maria Wawrzyniak
2022/07/26 17:45

Japońska korporacja podzieliła się nowymi informacjami na temat PlayStation VR2.

Na łamach oficjalnego bloga PlayStation pojawił się wpis autorstwa Yasuo Takahashiego – starszego kierownika ds. produktów w Sony Interactive Entertainment – który postanowił podzielić się ze społecznością graczy szczegółami na temat nowych (i całkiem ciekawych) funkcji PlayStation VR2.

Kolejne szczegóły na temat PlayStation VR2. Sony ujawnia nowe funkcje
PlayStation | Sony Interactive Entertainment

PlayStation VR2 – nowe funkcje urządzenia

Po pierwsze, urządzenie otrzyma opcję pozwalającą zobaczyć nasze otoczenie bez konieczności zdejmowania gogli (View Surroundings). Będziemy więc mogli np. szybko sprawdzić, gdzie leży nasz kontroler. Sprzęt wykorzysta do tego przednie kamery, aby gracze byli w stanie płynnie przełączać się pomiędzy z widoku z gry lub konsoli do tej prawdziwej rzeczywistości.
PlayStation VR2 – nowe funkcje urządzenia, Kolejne szczegóły na temat PlayStation VR2. Sony ujawnia nowe funkcje
blog.playstation.com

Kolejną funkcją jest możliwość filmowania siebie podczas rozgrywki – PlayStation VR2 będzie współpracować z kamerą do PlayStation 5; w ten sposób będziemy mogli zaprezentować swoje ruchy oraz reakcje podczas zabawy i podzielić się nimi ze swoimi znajomymi w czasie rzeczywistym.

GramTV przedstawia:

Oprócz tego urządzenie zapewni opcję dostosowania obszaru gry oraz dwa tryby: VR i kinowy. Jeśli chodzi o pierwszą rzecz, użytkownicy sprzętu będą mogli dokładnie dopasować miejsce do zabawy w wirtualnej rzeczywistości. Jeżeli chodzi o tryby, w przypadku VR mowa o wyświetlaniu gier w 360 stopniach z HDR – 4000 x 2040 (2000 x 2040 na jedno oko) z częstotliwością odświeżania 90Hz/120Hz. Tryb kinowy pozwoli wyświetlać cały system konsoli, wszystkie produkcje niebędące grami VR, filmy oraz inne materiały w wirtualnym kinie – w formacie 1920 x 1080 z HDR i częstotliwością 24/60Hz oraz 120Hz.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!