Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

PlayStation 5 z oficjalnym wynikiem sprzedaży. Sony publikuje nowe dane

Mikołaj Ciesielski
2022/07/29 10:05

Japońska firma podzieliła się również liczbą aktualnych subskrybentów usługi PlayStation Plus.

PlayStation 5 z oficjalnym wynikiem sprzedaży. Sony publikuje nowe dane

Na początku czerwca dowiedzieliśmy się, że sprzedaż PlayStation 5 przekroczyła 20 milionów egzemplarzy. Okazuje się jednak, że w kolejnych tygodniach wspomnianego miesiąca najnowsza konsola japońskiej firmy znalazła wielu nowych nabywców. Sony przedstawiło bowiem wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku fiskalnego, dzięki czemu poznaliśmy oficjalne wyniki sprzedaży PS5.

Blisko 2,5 mln sprzedanych egzemplarzy PlayStation 5 w trzy miesiące

Z opublikowanego raportu dowiadujemy się, że w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca bieżącego roku na rynek trafiło 2,4 mln egzemplarzy PlayStation 5. Oznacza to, że łączna sprzedaż konsoli – od momentu premiery sprzętu w listopadzie 2020 roku – osiągnęła wynik na poziomie 21,7 mln sztuk. Jednocześnie japońska firma zapowiedziała również, że nie będzie dłużej informować o wynikach sprzedaży PlayStation 4.

Sony podzieliło się także danymi dotyczącymi PlayStation Plus. Według przekazanych informacji do 30 czerwca Sony mogło pochwalić się 47,3 mln aktywnych subskrybentów. Dla porównania w poprzednim roku fiskalnym abonament japońskiej firmy posiadało 46,3 mln użytkowników. Na wzrost zainteresowania usługą z pewnością miały wpływ wprowadzone niedawno zmiany.

Dowiedzieliśmy się także, że w pierwszym kwartale bieżącego roku fiskalnego na PlayStation 4 i PlayStation 5 sprzedano 47,1 mln egzemplarzy gier. Sony ujawniło, że tylko 6,4 mln sztuk stanowiły produkcje ekskluzywne opracowane przez zespoły należące do rodziny PlayStation Studios.

Warto także zauważyć, że we wspomnianym okresie aż 79% gier na PS4 i PS5 zostało kupionych za pośrednictwem PlayStation Store. W zeszłym roku wynik ten wynosił natomiast 71%. Widzimy więc, że gracze coraz chętniej korzystają z cyfrowej dystrybucji.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Seget
Gramowicz
29/07/2022 17:14

Sony pełna dominacja jak zawsze.

Headbangerr
Gramowicz
29/07/2022 17:12

Z jednej strony - można założyć, że gdyby nie dziwna sytuacja na rynku, to wyniki byłyby jeszcze dużo wyższe.

Z drugiej - nie ma co gdybać, każdemu jest teraz ciężko, a w poprzednich latach też różne czynniki wpływały na sprzedaż.

W każdym razie dobrze, że dostępność powoli się poprawia. Zwłaszcza, że jest to świetny sprzęt i wyjątkowo przyjemny w korzystaniu. Jest to chyba pierwsza konsola, która nie irytuje mnie swoimi ograniczeniami. Wiele imponujących graficznie gier da się odpalić w 60 fps, tytuły exclusive dają sporo frajdy, a po opłaceniu PS Plus w wersji extra lub premium świeżo upieczeni posiadacze konsoli Sony praktycznie nie muszą już kupować gier "tradycyjną" drogą przez najbliższe miesiące.