PlayStation 5 z nowymi wynikami sprzedaży. Sony dzieli się kolejnymi danymi

Mikołaj Ciesielski
2022/06/04 11:00

Najnowsza konsola japońskiej firmy po 18 miesiącach od premiery osiągnęła kolejny kamień milowy.

PlayStation 5 z nowymi wynikami sprzedaży. Sony dzieli się kolejnymi danymi

W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że do końca marca bieżącego roku sprzedano 19,3 mln sztuk PlayStation 5. Tymczasem Sony w rozmowie z serwisem GamesIndustry.biz podzieliło się nowymi wynikami sprzedaży wspomnianej konsoli. Okazuje się, że sprzęt osiągnął kolejny kamień milowy, a od momentu premiery – która miała miejsce w listopadzie 2020 roku – PS5 rozeszło się w 20 milionach egzemplarzy.

Z radością informujemy, że firma Sony Interactive Entertainment (SIE) sprzedała na całym świecie ponad 20 milionów konsol PlayStation 5” – poinformowała Veronica Rogers, starsza wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i operacji biznesowych w Sony Interactive Entertainment.

Od premiery PlayStation 5 nasze zespoły pracowały niestrudzenie, by dostarczyć prawdziwie next-genową konsolę do gier, która podbiła świat i chcemy wykorzystać ten czasy, aby podziękować fanom za ich wsparcie. Wasza pasja do marki PlayStation jest tym, co nas napędza i inspiruje do opracowywania nowych technologii, projektowania przyszłości gier i dalszego tworzenia najlepszego miejsca do grania” – dodała Rogers.

Na koniec przedstawiciela Sony Interactive Entertainment przekazała wiadomość do graczy, którym wciąż nie udało się zdobyć własnego egzemplarza PlayStation 5. Rogers zapowiedziała, że japońska firma planuje znaczy wzrost produkcji wspomnianej konsoli, by mieć pewność, że „PS5 jest dostępne dla każdego”.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!