PS5 Pro z premierą w tym roku? Ujawniono niską cenę, ale jest jeden problem

Radosław Krajewski
2024/02/15 11:25
1
0

Sony może zaoferować swoją ulepszoną wersję konsoli jeszcze w tym roku i to w przystępnej cenie.

Niedawno poznaliśmy pierwsze szczegóły PlayStation 6, które ma być najmocniejszą konsolą nowej generacji. Sprzęt zadebiutuje dopiero za kilka lat, a wcześniej Sony chce zaoferować swoim klientom ulepszoną wersję PS5. Niedawno kanał Moore’s Law is Dead ujawnił nową specyfikację PlayStation 5 Pro, a teraz ten sam twórca podał kolejne szczegóły nadchodzącej konsoli. Według jego informacji konsola zadebiutuje jeszcze w tym roku w przystępnej cenie, ale jest pewien haczyk.

PS5 Pro z premierą w tym roku? Ujawniono niską cenę, ale jest jeden problem

PlayStation 5 Pro – cena i termin premiery

Moore’s Law is Dead w swoim najnowszym filmie potwierdził, że PlayStation 5 Pro będzie działać na architekturze AMD Zen 2 z taktowaniem procesora do 4,4 GHz (PS5 oferuje 3,5 GHz) oraz AMD RDNA 3 z 60 jednostkami CU (RDNA 2 z 36 CU w PS5). Konsola będzie także oferować 16 GB pamięci GDDR6 (18 GB/s) na magistrali 256-bitowej.

Insider twierdzi, że na premierę PS5 Pro nie będziemy musieli długo czekać. Konsola ma zadebiutować już na święta tego roku. Cena urządzenia ma wynieść 500 dolarów, ale na taką kwotę zostanie wyceniona wersja bez napędu. Podobnie jak w przypadku PS5 Slim napęd będzie można dokupić osobno.

GramTV przedstawia:

Sony ma zaoferować konsolę w atrakcyjnej cenie, aby podbić sprzedaż urządzenia w okresie, w którym na PlayStation 5 nie pojawi się zbyt wiele gier ekskluzywnych. Według Moore’s Law is Dead koszt wyprodukowania jednej konsoli będzie niższy niż w przypadku oryginalnej wersji PS5 w 2020 roku, więc również cena PS5 Pro nie powinna być o wiele wyższa.

Nie widzę w tej konsoli niczego, co naprawdę sprawi, że cena będzie wyższa niż cena PS5 w 2020 r. Nie drastycznie więcej, może trochę więcej, ale nie będzie wielkiej różnicy.

Komentarze
1
alphy
Gramowicz
23/02/2024 15:05

Przestańcie przedstawiać spekulacje jako informacje. Dziennikarstwo z podstawówki...