PlayStation 5 ma otrzymać wersję z odłączanym napędem – informuje znany insider

Mikołaj Ciesielski
2022/09/20 09:40

Na premierę nowej wersji konsoli Sony będzie trzeba jednak jeszcze nieco poczekać.

PlayStation 5 ma otrzymać wersję z odłączanym napędem – informuje znany insider

Kilka tygodni temu PlayStation 5 doczekało się modelu oznaczonego numerem CFI-1200, którego szczegóły techniczne znajdziecie pod tym adresem. Tymczasem okazuje się, że Sony prawdopodobnie pracuje już nad nową wersją swojej konsoli. Nie mówimy tu jednak o kolejnej rewizji, a zupełnie nowej odsłonie sprzętu, o czym poinformował Tom Henderson – znany branżowy insider i dziennikarz.

Nowa wersja PlayStation 5 trafi do sprzedaży w 2023 roku?

Z informacji przekazanych przez Hendersona dowiadujemy się, że nowa wersja PlayStation 5 ma otrzymać odłączany i wymienny napęd na płyty. Według źródeł będzie on podłączany do konsoli za pomocą dodatkowego portu USB-C znajdującego się z tyłu sprzętu. Informatorzy podkreślają jednak, że całość „nie zrujnuje estetyki konsoli”, ponieważ nie będzie wyglądać jak „urządzenie zewnętrzne”.

Niewykluczone więc, że nowa wersja PS5 otrzyma specjalne miejsce na „ukrycie” napędu. Henderson zdradził również, że model, nad którym pracuje obecnie Sony, ma być sprzedawany zarówno bez, jak i z odłączanym napędem w zestawie. Napęd będzie można oczywiście nabyć również osobno.

Insider zauważa również, że dzięki wymiennemu napędowi nowe PlayStation 5 będzie prawdopodobnie cieńsze oraz lżejsze od dostępnych aktualnie modeli. Henderson podkreśla jednocześnie, że pod względem sprzętowym opisana wyżej wersja ma być „niemal identyczna” do konsoli znajdujących się obecnie w sprzedaży.

Kiedy natomiast możemy spodziewać się premiery PlayStation 5 z odłączanym napędem? Według źródeł, na które powołuje się Henderson, nowa wersja konsoli Sony ma trafić do sprzedaży w okolicach września 2023 roku.

Oczywiście powyższe doniesienia nie doczekały się komentarza ze strony Sony i choć Tom Henderson uważany jest za wiarygodne źródło informacji, to jak zawsze w takich przypadkach radzimy podchodzić do przedstawionych informacji z dystansem.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Muradin_07
The King of Iron Fist
20/09/2022 09:57
SebekPL2 napisał:

Ktoś zlicza te wszystkie wersje? Wliczając te rewizje czy inne zmiany to już koło 10 wersji zapewne będzie

Ale to zawsze tak było, tylko my tego jakoś mocniej nie widzieliśmy - nawet PS4 FAT miał ileś tam różnych rewizji sprzętowych 

SebekPL2
Gramowicz
20/09/2022 09:50

Ktoś zlicza te wszystkie wersje? Wliczając te rewizje czy inne zmiany to już koło 10 wersji zapewne będzie