Pierwsza prezentacja nowego filmu Nolana. Kolejne duże nazwiska w obsadzie

Radosław Krajewski
2022/02/23 11:10

Christopher Nolan zaprezentował pierwszy materiał ze swojego kolejnego filmu.

Obsada Oppenheimera, czyli kolejnego filmu Christophera Nolana zdaje się studnią bez dna. Jak inaczej można byłoby zmieścić kolejnych aktorów, gdy wcześniej zatrudniło się już Cilliana Murphy’ego, Emily Blunt, Matta Damona, Roberta Downeya Jr., Florence Pugh, Ramiego Maleka, Benny’ego Safdiego, Josha Hartnetta, Dane’a DeHaana i Jacka Quaida. Jeżeli jest jakikolwiek reżyser na tej planecie, któremu by się to udało, to bez wątpienia jest nim Christopher Nolan. Najwyraźniej jego najnowsza produkcja będzie większa niż dwie ostatnie odsłony Avengersów, gdyż właśnie ogłoszono, że do obsady dołączyły kolejne duże nazwiska.Pierwsza prezentacja nowego filmu Nolana. Kolejne duże nazwiska w obsadziePo kilkuletniej przerwie powraca Alden Ehrenreich, gwiazda Hana Solo: Gwiezdne wojny – historie, dla którego projekt z gwiezdnego uniwersum miał stanowić trampolinę do wielkiej kariery. Film poniósł sromotną porażkę, a plotki o braku aktorskiego talentu Ehrenreicha do dziś są przedmiotem wielu internetowych sporów. Aktor w ostatnim czasie zagrał tylko w jednym serialu Nowy wspaniały świat, który został skasowany po jednym sezonie. Teraz otrzymał drugą szansę od Christophera Nolana, więc możemy być pewni, że ten występ przyniesie sporo emocji.

Drugą nową osobą w obsadzie Oppenheimera jest David Krumholtz. Aktora możecie kojarzyć z Na karuzeli życia Woody’ego Allena, Balladzie o Busterze Scruggsie od braci Coen, oraz seriali Kroniki Times Square i Spisek przeciwko Ameryce. Ogłoszono również, że w filmie zobaczymy Michaela Angarano, znanego z The Knick oraz Umrzeć ze śmiechu, a także Kennetha Branagha, który niedawno zadebiutował na dużym ekranie filmem Śmierć na Nilu.

GramTV przedstawia:

Universal Pictures wraz z reżyserem pochwalili się nie tylko nowymi nazwiskami w obsadzie, ale również pierwszym spojrzeniem na film. Studio udostępniło materiał z filmu prezentujący Cilliana Murphy’ego jako J. Roberta Oppenheimera. Pomimo tego, że zdjęcie jest czarno-białe, Christopher Nolan większość swojego filmu nakręci w kolorze. Jedynie poszczególne sceny będą rozgrywały się w czerni i bieli. Potwierdzono również, że cała produkcja powstaje przy wykorzystaniu kamer IMAX.

Oppenheimer opowie historię słynnego fizyka Roberta Oppenheimera, który stał na czele Projektu Manhattan, przedsięwzięcia mającego na celu stworzenie pierwszej bomby atomowej. Christopher Nolan do swojego filmu zaprosił operatora Hoyte van Hoytema i kompozytora Ludwiga Goranssona, z którymi współpracował przy Tenet. Premierę wyznaczono na 21 lipca 2023 rok

Komentarze
2
JakiśNick
Gramowicz
23/02/2022 12:03

Materiał? Nie możecie napisać zdjęcie? Szkoda było wchodzić w art, myślałem, że jest zwiastun...

wolff01
Gramowicz
23/02/2022 11:50

Znając Nolana to zdetonuje prawdziwą bombę atomową żeby mieć "realistyczne ujęcia" xD