Pierścienie Władzy bez negatywnych recenzji na IMDb. Amazon kasuje opinie widzów?

Radosław Krajewski
2022/09/04 00:30
4
0

Ale pozytywnych recenzji użytkowników nie brakuje.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy nie spodobały się wielu widzom. Przynajmniej tak wynika z bardzo niskich średnich ocen użytkowników serwisów Rotten Tomatoes oraz polskiego Filmwebu. Doszło do tego, że Amazon zablokował możliwość oceniania serialu na platformie Prime Video w pierwszych 72 godzinach od premiery. Okazuje się, że problem z negatywnymi ocenami użytkowników nie ominął również IMDB należący do firmy Jeffa Bezosa. Użytkownicy na Reddicie poinformowali, że na portalu na próżno szukać recenzji użytkowników z oceną niższą niż 6/10.

Pierścienie Władzy bez negatywnych recenzji na IMDb. Amazon kasuje opinie widzów?

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy bez negatywnych recenzji użytkowników w serwisie IMDb

Obecnie na IMDb znajdziemy 74 recenzje napisane przez użytkowników. Aż w 36 z nich wystawiono ocenę 10/10, zaś „dziewiątki” posiada 15 opinii. Im gorsza ocena, tym recenzji jest mniej, ale co zaskakujące, Pierścienie Władzy pozbawione są jakichkolwiek opinii użytkowników z mniejszą oceną niż 6/10. Oczywiście serwis weryfikuje każdą pojedynczą recenzję wystawioną przez ludzi (co trochę trwa), aby zapobiec fali botów. Mimo to jest to zaskakujące, że serwis do tej pory nie wystawił żadnej recenzji z oceną 5/10 lub niższą.

Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, czy mowa tu o zwykłym ociąganiu się weryfikatorów, którzy pomijają niepochlebne opinie, których przecież w internecie nie brakuje, czy też może Amazon zlecił cenzurowanie takich treści. Ciężko sobie wyobrazić, aby przy tylu krytycznych opiniach widzów, które można bez trudu znaleźć w mediach społecznościowych czy na forach, żaden z użytkowników IMDb nie napisał do serwisu własnej recenzji z negatywną oceną. Co ciekawe ten sam problem nie występuje przy największej konkurencji Pierścieni Władzy, czyli Grze o Tron: Rodu smoka. Choć nie uświadczymy zbyt wielu negatywnych recenzji użytkowników, to jednak sukcesywnie pojawiają się nowe z ocenami 1-5/10.

GramTV przedstawia:

Niektórzy użytkownicy Reddita wprost twierdzą, że Amazon kasuje krytyczne opinie. Według osoby o pseudonimie Tylyppamulukku jeszcze wczoraj na IMDb nie brakowało recenzji niższych od 6/10. Warto podkreślić, że są to niepotwierdzone informacje i jak dotąd nikt nie przedstawił dowodu, że rzeczywiście doszło do kasowania jakichkolwiek opinii z serwisu.

Paradoksalnie decyzją o nieumieszczaniu negatywnych recenzji Amazon sam sobie zrobi na złość. Widzowie masowo rozpoczną pisanie niepochlebnych opinii, aby samemu sprawdzić, czy serwis umieści ich recenzje na stronie. Jeżeli ta nie znajdzie się po kilku dniach, może dojść do prawdziwej burzy i gniewu wielu osób w internecie. Cała ta sytuacja możę negatywnie wpłynąć na odbiór, ale również oglądalność samego serialu.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
4
dariuszp
Gramowicz
05/09/2022 08:07

Ludzie dawali 0/10 przed premierą więc im się nie dziwię.

Steam wymaga byś posiadał grę przed wystawieniem opinii. I jak są anomalie jak np dużo osób daje negatywy szybko to ignorują jako review bombing. Fakt że oceny zostają.

RT robi to samo. "Fani" zachowują się jak dzikie psy to tak są traktowani

NoToTen
Gramowicz
04/09/2022 20:29

W nieskończoność kasować opinii nie będą i kiedyś muszą przestać. A serial w magiczny sposób z czasem nie stanie się lepszy. O ile nie okaże się że tylko pierwsze odcinki były kiepskie...to tylko podtrzymują umierającego pacjenta pod respiratorem. 

MisticGohan_MODED
Gramowicz
04/09/2022 14:28

Kasowanie niewygodnych treści jak za komuny.
Trwa Wczytywanie