People Can Fly ma nowego akcjonariusza. Jest nim koreańska firma Krafton

Mikołaj Ciesielski
2023/03/30 12:25

Umowa została zawarta na okres 10 lat.

Pod koniec września Take-Two poinformowało o zakończeniu współpracy ze studiem People Can Fly. Tymczasem okazuje się, że PCF Group oraz kluczowy akcjonariusz, czyli prezes spółki Sebastian Wojciechowski, zawarli umowę inwestycyjną z Krafton. Porozumienie dotyczy objęcia akcji serii F, które po zakończeniu oferty dadzą południowokoreańskiej firmie 10% udziału w kapitale zakładowym spółki.

People Can Fly ma nowego akcjonariusza. Jest nim koreańska firma Krafton

Krafton nowym akcjonariuszem People Can Fly

Dzięki zawartej umowie Krafton będzie miał również pierwszeństwo w negocjacjach w sprawie wydania Projektu Victoria lub Projektu Bifrost. Obecnie PCF Group zamierza jednak wydać wspomniane produkcje w modelu self-publishing. Jeśli jednak spółka zmieni w przyszłości swoje plany, to właśnie nowy inwestor będzie mógł jako pierwszy przystąpić do rozmów i zawarcia ewentualnej umowy.

Zawarcie umowy inwestycyjnej z KRAFTON, z którym łączą nas biznesowe ambicje i shooter’owe DNA, to bardzo dobra wiadomość dla naszego studia oraz potwierdzenie jakości realizowanych przez nas projektów w modelu self-publishing. To także sygnał, że jako Grupa zmierzamy we właściwym kierunku, a globalni gracze to dostrzegają – komentuje Sebastian Wojciechowski, dyrektor generalny PCF Group.

KRAFTON będzie szukał możliwości dokonania w tym roku dalszych inwestycji w spółki produkujące gry we współpracy z wydawcami zewnętrznymi, dążąc tym samym do zwiększenia liczby tytułów trafiających na rynek. Będziemy kontynuować rozwój KRAFTON w oparciu o strategiczne partnerstwo z tak doświadczonym, globalnym deweloperem, jakim jest PCF – dodaje CH Kim, dyrektor generalny firmy Krafton.

GramTV przedstawia:

Na koniec warto przypomnieć, że oprócz wspomnianych projektów Victoria oraz Bifrost studio People Can Fly pracuje również m.in. na Projekt Dagger – które miało zostać wydane przez Take-Two – a także nad produkcją o kodowej nazwie Gemini, która powstaje przy współpracy ze Square Enix. Jeszcze w tym roku na rynek trafi natomiast gra o kodowej nazwie Projekt Thunder, czyli tytuł skierowany do miłośników gogli VR realizowany przez zależną spółkę Incuvo. Ponadto w fazie koncepcyjnej znajduje się również gra o kodowej nazwie RED.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!