Larian Studios radzi graczom usunąć Baldur’s Gate 3. Wszystko przez rozmiar nowej aktualizacji

Radosław Krajewski
2024/02/13 18:45
0
0

Jeżeli zamierzacie zainstalować nowego patcha do Baldur’s Gate 3, to przygotujcie wiele wolnego miejsca na dysku.

Baldur’s Gate 3 to jeden z największych fenomenów ostatnich lat. Niedawno gra mogła pochwalić się przekroczeniem progu pół miliona recenzji na Steam. Larian Studios wciąż ulepsza i dodaje nowości do swojej gry, a nadchodzący walentynkowy patch jest tego potwierdzeniem. Aktualizacja będzie zawierać sporo zmian, w tym nowe animacje pocałunków. Fani mogli spodziewać się sporego rozmiaru patcha, ale okazał się on na tyle duży, ze samo studiu ostrzega graczy, że lepiej jest usunąć Baldur’s Gate 3 i zainstalować grę ponownie już z nową aktualizacją.

Larian Studios radzi graczom usunąć Baldur’s Gate 3. Wszystko przez rozmiar nowej aktualizacji

Baldur’s Gate 3 – Larian Studios zachęca do usunięcia gry przed pobraniem aktualizacji na PC

Larian Studios podało, że patch 6 do Baldur’s Gate 3 na komputerach osobistych, PlayStation 5 i Xbox Series X/S będzie wymagał pobrania około 21 GB danych. Dodatkowy problem pojawi się wyłącznie na PC, gdzie rozpakowanie aktualizacji i instalacja wymaga posiadania aż 150 GB wolnego miejsca na dysku. Dotyczy to również urządzeń przenośnych, takich jak SteamDeck.

Deweloperzy radzą więc, aby nie pobierać łatki, ale usunąć grę i zainstalować ją od nowa:

Wydana na PC, PlayStation i Xbox łatka 6 zajmuje 21 GB i wymaga około 150 GB wolnego miejsca na PC i SteamDeck. Mało miejsca? Odinstaluj BG3 i pobierz ponownie zaktualizowaną wersję!

Gracze na komputerach Mac, wypatrujcie tutaj, kiedy będzie dostępna aktualizacja 6!

Do zobaczenia wkrótce

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

A co znajdziemy w samej aktualizacji? Larian Studios pozwoli na zwolnienie członka drużyny podczas rozmowy z towarzyszem, którym chcemy go zastąpić. Ponadto naprawiono Shield Bash i Rebuke of the Mighty, które nie działały poprawnie po ostatniej aktualizacji. Kolejnym usprawnieniem jest nadanie priorytetu postaci gracza jako głównemu mówcy, więc członkowie drużyny nie będą już przyciągać aż takiej uwagi.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!