Dieselpunkowa metroidvania F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch na długim gameplayu

Mikołaj Ciesielski
2021/08/28 09:30

Gra już w przyszłym miesiącu zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5.

Dieselpunkowa metroidvania F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch na długim gameplayu

Zgodnie z zapowiedzią za nieco ponad tydzień na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5 zadebiutuje F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch – nowa metroidvania utrzymana w dieselpunkowych klimatach. Tymczasem redakcja IGN opublikowała w tym tygodniu obszerny gameplay z produkcji studia TiGames. Udostępniony materiał pozwala nam obejrzeć ponad 19 minut rozgrywki ze wspomnianego tytułu. Fani gatunku mogą więc sprawdzić, czy warto czekać na F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch.

Przygotowany przez IGN gameplay prezentuje zarówno eksplorację świata gry, jak i walkę z oponentami. W materiale nie zabrakło też rozmów z postaciami niezależnymi. Już na początku wideo widzimy również, jak bohater zdobywa Wiertło, czyli jedną z trzech, obok Bicza i i Pięści, broni dostępnych w F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch. Wspomniane narzędzia oferują zupełnie różne style walki. W produkcji TiGames zmierzymy się z dziesiątkami zróżnicowanych oponentów, dlatego gracze będą zmuszeni korzystać ze wszystkich dostępnych broni w zależności od sytuacji.

Po tym, jak zwierzęta z Miasto Pochodni zostały pokonane przez inwazyjny legion robotów w wojnie oporu sześć lat temu, były bojownik ruchu oporu Rayton, królik, nie zwracał na siebie uwagi. Aresztowanie przyjaciela oznaczało, że nie miał innego wyboru, jak tylko założyć swoją wielką metalową pięść i walczyć z tymi, którzy go gnębią. Nie wiedział, że wkrótce zostanie uwikłany w wir spisków z udziałem Legionu, Ruchu Oporu i Bandy Szczurów – czytamy w opisie gry na oficjalnej stronie PlayStation.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5 dokładnie 7 września. Produkcja zmierza również na komputery osobiste, ale deweloperzy nie ujawnili, kiedy gra pojawi się na wspomnianej platformie. Tymczasem rzućcie okiem na opublikowany gameplay i dajcie znać, czy zamierzacie pomóc Raytonowi i wyruszyć na przygodę do Miasta Pochodni.

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
28/08/2021 15:26

Wygląda OK.