F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch – dieselpunkowa metroidvania z datą premiery

Mikołaj Ciesielski
2021/07/09 13:50

Gra w pierwszej kolejności zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5, a twórcy pokazali nowy zwiastun, w którym nie zabrakło fragmentów rozgrywki.

F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch – dieselpunkowa metroidvania z datą premiery

F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch zapowiedziano już w lipcu ubiegłego roku ramach inicjatywy PlayStation Indies. Na wczorajszym pokazie State of Play mieliśmy okazję obejrzeć kolejny zwiastun metroidvanii osadzonej w dieselpunkowych klimatach, który ujawnił, że produkcja zadebiutuje na PlayStation 4 i PlayStation 5 już 7 września. Gra zmierza również na komputery osobiste, ale twórcy nie zdradzili, kiedy ich tytuł trafi na wspomnianą platformę.

Akcja F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch rozgrywa się w mieście Torch City, które pierwotnie było zamieszkane przez zwierzęta, ale sześć lat przed wydarzeniami przedstawionymi w grze zostało najechane i skolonizowane przez Legion Maszyn. Główny bohater, królik imieniem Rayton jest byłym żołnierzem ruchu oporu, który żyje obecnie w odosobnieniu.

W pewnym momencie przyjaciel protagonisty zostaje aresztowany, a Rayton odzyskuje swoją mechaniczną pięść i rusza w podróż, by walczyć z najeźdźcami. Z czasem okazuje się jednak, że bohater jest zamieszany w większy spisek pomiędzy mafią, rebelią, a wspomnianym Legionem Maszyn.

F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch to platformowa gra akcji typu metroidvania. Rozgrywka polega przede wszystkim na eksploracji dieselpunkowego świata, rozmowach z postaciami niezależnymi i walce z oponentami. Oprócz mechanicznej pięści do dyspozycji Raytona oddane zostanie również zadające duże obrażenia wiertło oraz bicz, który pozwala trzymać wrogów na dystans.

W grze pojawią się różnego rodzaju przeciwnicy. Nie zabraknie też starć z bossami. Wraz z postępem nasza postać będzie zdobywać nowe umiejętności i ataki specjalne, które pozwolą nie tylko lepiej radzić sobie z oponentami, ale także umożliwią dotarcie do wielu niedostępnych wcześniej miejsc.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!