Obcy: Romulus na nowym ujęciu. Reżyser konsultował się z Jamesem Cameronem

Radosław Krajewski
2024/05/21 10:45
3
0

Fede Álvarez poradził się Jamesa Camerona w sprawie niektórych elementów nowej części Obcego.

Już tego lata do kin powróci Obcy, który będzie pierwszym filmem z serii od siedmiu lat. Jeszcze w marcu Disney zaprezentował pierwszy zwiastun produkcji, a niedługo później do sieci trafiły nowe zdjęcia, prezentujące głównych bohaterów, a także tytułowego antagonistę. Teraz w serwisie Total Film pojawiło się kolejne ujęcie pochodzące z filmu. Możemy na nim zobaczyć Rain Carradine, w którą wciela się Cailee Spaeny. Zdjęcie pochodzi prawdopodobnie z dalszej części filmu, gdy bohaterowie zaczną polować na Obcego, a w przypadku Rain, z miotaczem ognia. Nowe ujęcie zobaczycie na samym dole.

Obcy: Romulus na nowym ujęciu. Reżyser konsultował się z Jamesem Cameronem

Obcy: Romulus – nowe zdjęcie i współpraca z Jamesem Cameronem

W rozmowie z Total Film reżyser Fede Álvarez przyznał, że w Obcy: Romulus chciał wykorzystać jak najwięcej praktycznych efektów specjalnych, które przybliżyłyby jego dzieło do pierwszych części od Ridleya Scotta i Jamesa Camerona. Włączając w to wykorzystywanie efektów animatronicznych stworzeń. W tym celu twórca blisko współpracować z obydwoma reżyserami, aby jak najlepiej przenieść swoją wizję filmu.

Cameron pomagał Álvarezowi i scenarzyście Obcy Romulus, Rodo Sayaguesemowi, podczas prac nad scenariusze. Twórca Avatara wziął udział w długiej rozmowie telefonicznej, podczas której szczegółowo omawiano nawet takie detale, jak wielkość silników na statkach.

Pod koniec rozmowy telefonicznej podziękował nam za możliwość przeprowadzenia burzy mózgów, co wydało mi się zabawne. Pomyślałam: „Nie musisz nam dziękować. To dla nas najlepszy dzień w życiu!”.

GramTV przedstawia:

Akcja nowego filmu o Obcym rozgrywa się między pierwszą a drugą częścią serii. Historia opowiada o kilku młodych bohaterach z odległego świata, którzy stają w obliczu najbardziej przerażającej formy życia we wszechświecie.

Fede Álvarez znany jest z takich hitów, jak Nie oddychaj, remake’u Martwego zła oraz Dziewczyna w sieci pająk. Będzie to pierwszy film reżysera od sześciu lat. W obsadzie znaleźli się: Cailee Spaeny, Isabela Merced, David Jonsson, Archie Renaux, Spike Fearn oraz Aileen Wu.

Przypomnijmy, że Obcy: Romulus zadebiutuje w kinach 16 sierpnia 2024 roku.

Obcy: Romulus – nowe zdjęcie i współpraca z Jamesem Cameronem, Obcy: Romulus na nowym ujęciu. Reżyser konsultował się z Jamesem Cameronem
Komentarze
3
dariuszp
Gramowicz
21/05/2024 18:27

Na razie nie widzę czerwonych flag. Martwe zło nie wyszło mu najgorzej. Widać że przynajmniej próbuje respektować oryginalny materiał zamiast używać licencji jako wehikułu pod jakiś aktywizm.

Dodatkowo ostatnia dobra część z Obcym to było wg mnie Aliena. Więc on naprawdę nie ma dużej poprzeczki biorąc pod uwagę jak kiepskie były filmy z tej serii po drugim filmie.

Yarod
Gramowicz
21/05/2024 17:41
MisioKGB napisał:

No i git. Cieszę się, że to jest umiejscowione pomiędzy jedynką a dwójką, z tego tytułu na siłę nie będą próbować wpychać jakiś idealizmów i własnych ‚wizji’. Miałyby one rację bytu gdyby film był umiejscowiony w odległej przyszłości, a tak to kto wie, może uda się obejrzeć coś godnego pierwszych dwóch części? :>

Wątpię. To raczej kolejne teen-age-hero movie dla "dzisiejszego odbiorcy". Żeby odtworzyć klimat takiej jedynki albo dwójki to by holyłódy musiałyby wywalić na śmietnik połowę z tych debilnych scenarzystów i drugą połowę durnej ideologii którą przesycone są teraz tego typu filmy. 

Po za tym nie znam żadnego aktora/aktorki młodszego pokolenia który nadawałby się do tego że stanąć w szranki z kimś takim jak Ripley by Sigourney Weaver. To jednocześnie wada i zaleta filmów o obcym

Naturalnie chciałbym się mylić.

MisioKGB
Gramowicz
21/05/2024 14:06

No i git. Cieszę się, że to jest umiejscowione pomiędzy jedynką a dwójką, z tego tytułu na siłę nie będą próbować wpychać jakiś idealizmów i własnych ‚wizji’. Miałyby one rację bytu gdyby film był umiejscowiony w odległej przyszłości, a tak to kto wie, może uda się obejrzeć coś godnego pierwszych dwóch części? :>
Trwa Wczytywanie