Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Nowy klip z Matrixa Zmartwychwstania zaskakuje. Neo ogląda pierwszą część filmu

Radosław Krajewski
2021/12/11 15:00

Podczas The Game Awards zaprezentowano nowy klip z czwartej części Matrixa, na którym Neo spotyka się z Morfeuszem.

Na początku tygodnia Warner Bros. podzielił się nowym zwiastunem Matrixa Zmartwychwstania, na którym mogliśmy zobaczyć starszą wersję Niobe oraz poznać głównego przeciwnika nowego filmu. Produkcja już wkrótce zadebiutuje w kinach, więc wytwórnia często dzieli się nowymi materiałami. Podczas The Game Awards, oprócz The Matrix Awakens, czyli gry osadzonej w uniwersum, która pokazuje możliwości technologiczne Unreal Engine 5, zaprezentowano również kolejny klip z nadchodzącego filmu.Nowy klip z Matrixa Zmartwychwstania zaskakuje. Neo ogląda pierwszą część filmuNa krótkim materiale możemy zobaczyć pierwsze spotkanie Neo z Morfeuszem. Co ciekawe, postać grana przez Yahyę Abdula-Mateena II ogląda w tym czasie pierwszego Matrixa, a konkretniej scenę spotkania starszego Morfeusza z Neo. Mentor głównego bohatera tłumaczy mu, że elementy z jego przeszłością pomogą mu zaakceptować teraźniejszość i nawiązać z nimi kontakt. Zastanawiająca jest rola Bugs granej przez Jessicę Henwick w całej tej scenie. W pierwszym filmie to Trinity zaprowadziła Neo do Morfeusza. Czyżby Bugs miała zastąpić bohaterkę w jej zadaniach, tym samym zgodnie z plotkami, Trinity okaże się drugą połową Wybrańca? Klip z Matrixa Zmartwychwstania zobaczycie ponizek.

Dwadzieścia lat po wydarzeniach z Matrixa Rewolucje Neo prowadzi pozornie zwyczajne życie jako Thomas A. Anderson. W San Francisco regularnie gości w gabinecie terapeuty, który przepisuje mu niebieskie pigułki. Ale ani on, ani Trinity nie wiedzą o swoim istnieniu i wspólnej historii. Gdy pewnego razu Neo spotyka na swej drodze Morfeusza, ten oferuje mu czerwoną pigułkę, obiecując ponowne otwarcie jego umysłu na Matrix, który przez ostatnie dwie dekady stał się lepiej zabezpieczony i bardziej niebezpieczny niż w latach infekcji agenta Smitha.

Za kamerą filmu stanęła Lana Wachowski, która współtworzyła scenariusz z Aleksandarem Hemonem i Davidem Mitchellem. W obsadzie znaleźli się: Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Jada Pinkett Smith, Lambert Wilson, Daniel Bernhardt, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick, Jonathan Groff, Toby Onwumere, Max Riemelt, Eréndira Ibarra, Priyanka Chopra, Andrew Caldwell, Brian J. Smith, Ellen Hollman oraz Christina Ricci.

GramTV przedstawia:

Matrix Zmartwychwstania zadebiutuje w kinach już 22 grudnia.

Komentarze
3
Muradin_07
The King of Iron Fist
12/12/2021 10:04
MisioKGB napisał:

Przewyższyli pod tym względem Abramsa i jego Przebudzenie Mocy xD.

Niekoniecznie. Teoria o cyklach Matrixa cały czas krążyła i nawet ma uzasadnienie w tym świecie, więc to tak nie do końca... choć pewnie ktoś mógłby porównać np. powrót Neo do wskrzeszenia Palpatina :D 

myth555
Gramowicz
11/12/2021 16:21

Cała fabuła wyciekła pół roku temu do internetu. Nawet słowo "Nostalgia" wypowiadana z ust Morfeusza tam była. Jeżeli ktoś chce zarys fabuł i zakończenie to zapraszam na prv :) Do kina i tak idę aby odhaczyć.

MisioKGB
Gramowicz
11/12/2021 15:13

Przewyższyli pod tym względem Abramsa i jego Przebudzenie Mocy xD.