Nowy James Bond na pewno nie będzie kobietą, ale może być osobą niebinarną

Radosław Krajewski
2021/12/14 15:20

Producentka Barbara Broccoli przyznała, że nie widzi przeszkód, aby nowym Bondem została osoba niebinarna.

Nowy James Bond na pewno nie będzie kobietą, ale może być osobą niebinarnąNie czas umierać, czyli ostatnia odsłona serii o Jamesie Bondzie z Danielem Craigiem podbiła kina, stając się najbardziej dochodową produkcją tego roku. Film wkrótce na całym świecie pojawi się w serwisach VOD, a już w przyszłym roku poznamy nazwisko nowego aktora, który przejmie numer 007. Producentka Barbara Broccoli w wywiadzie dla The Hollywood Reporter została zapytana, czy jest szansa, że ta rola przypadnie kobiecie. Przypomnijmy, że wcześniej Craig negatywnie wypowiedział się o tym pomyśle, stwierdzając, że dla aktorek powinny powstawać lepsze role, niż przejmowanie męskich postaci. Zdaje się, że podobnego zdania jest Broccoli, która przyznała, że Bond pozostanie mężczyzną, a zagra go Brytyjczyk, bez względu na rasę i pochodzenie etniczne.

Myślę, że będzie to mężczyzna, ponieważ uważam, że kobieta nie powinna grać Jamesa Bonda. Wierzę w tworzenie postaci dla kobiet, a nie tylko w odgrywanie męskich ról. Myślę, że dla kobiet jest za mało wspaniałych ról i jest dla mnie bardzo ważne, abyśmy robili filmy o kobietach dla kobiet. Bond powinien być Brytyjczykiem, więc Brytyjczyk może być dowolnej rasy i pochodzenia etnicznego.

W innym wywiadzie udzielonym serwisowi Deadline, Broccoli przyznała, że Jamesa Bonda mogłaby zagrać osoba niebinarna. Producentka nie widzi przeszkód, aby nowy agent 007 posługiwał się angielskimi zaimkami they/their. Zapewniła, że twórcy jeszcze nie wybrali żadnego kandydata i sprawa wyboru aktora wciąż jest otwarta.

Kto wie? Myślę, że to otwarta kwestia. Musimy tylko znaleźć odpowiedniego aktora.

GramTV przedstawia:

O kolejnych przygodach Jamesa Bonda wciąż nic nie wiemy. Twórcy chcą świętować pojawienie się w kinach ostatniego filmu z serii i należycie oddać hołd Danielowi Craigowi. Dopiero w przyszłym roku poznamy pierwsze szczegóły. Nowego filmu o Agencie 007 możemy spodziewać się najwcześniej w 2023 lub 2024 roku.

Komentarze
7
alex1112
Gramowicz
15/12/2021 16:12

Już widzę te tłumy idące do kin aby obejrzeć ów arcydzieło. Kolejna nisza do zagospodarowania przez azjatycki biznes.

Gregario
Gramowicz
15/12/2021 07:51

Problemem ostatnich Bondów (i pewnie też przyszłego) jest wg mnie odejście od zabawnej, kiczowatej formuły i pójście w stronę Bourne'a, a nie np. kolor skóry aktora grającego 007. Zaznaczę, że nie widziałem ostatniego Bonda z Craigem, ponieważ poprzednie filmy z jego udziałem skutecznie mnie do tego zniechęciły.

Headbangerr napisał:

Super. Proponuję spróbować tego samego z postacią Jezusa w jakimś biblijnym filmie, ludzie będą zachwyceni.

Ludzie, czyli kto? Fundamentaliści religijni; ludzie, których wiara jest na poziomie kilkuletniego dziecka; osoby świętsze od papieża; a może takie osoby, które osobiście nigdy w życiu by tego filmu nie obejrzały? ;)

Nie wiem czy wiesz (raczej nie, sądząc po twoim komentarzu), ale już od bardzo dawna wygląd Jezusa (i nie tylko) jest zmieniany przez ludzi. Np. w Europie Jezus jest bledszy, niż był w rzeczywistości, a w Afryce ma ciemną skórę. Jakoś nie słyszałem, aby Kościół z tym walczył, więc chyba mu to nie przeszkadza.

Ale wypada docenić twoją inwencję. W końcu zawsze mogłeś pójść na łatwiznę i powtórzyć ten często przytaczany na gramie, "błyskotliwy" przykład z białym Martinem Lutherem Kingiem ;)

Headbangerr
Gramowicz
14/12/2021 21:06

Super. Proponuję spróbować tego samego z postacią Jezusa w jakimś biblijnym filmie, ludzie będą zachwyceni.

Ray
Gramowicz
14/12/2021 20:45

A proszę bardzo, jak tak bardzo nie chcecie zarobić na produkcji ...

FromSky
Gramowicz
14/12/2021 16:38

Niestety przez dzisiejsze dziwne ruchy polityczne Bondem może nie zostać facet który się do tej roli urodził czyli Henry Cavill

Wicket
Gramowicz
14/12/2021 16:26

LOL , jeszcze kilka lat i bede sie modlil zeby meteoryt zakonczyl wegetacje naszej marnej cywilizacjii...

Keymaker_7
Gramowicz
14/12/2021 15:39

"​Producentka nie widzi przeszkód, aby nowy agent 007 posługiwał się angielskimi zaimkami they/their" lol To wtedy też pobiją rekord, tym razem jako najgorzej zarabiająca część serii xD