Nowy Bond będzie kobietą? Daniel Craig jest przeciwny

Radosław Krajewski
2021/09/23 12:30

Żegnający się z rolą Jamesa Bonda Daniel Craig wyjaśnił, dlaczego jest przeciwny, aby nowym odtwórcą Agenta 007 została kobieta.

Premiera Nie czas umierać, czyli najnowszej odsłony serii o Jamesie Bondzie i jednocześnie ostatniej części, w której zobaczymy Daniela Craiga jako Agenta 007, zbliża się wielkimi krokami. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku poznamy nazwisko nowego odtwórcy roli Bonda. Od kilku lat spekuluje się, że tym razem twórcy mogą postawić na aktora o innym kolorze skóry lub powierzyć tę rolę kobiecie. Chociaż według bukmacherów największe szanse na otrzymanie tej roli ma Tom Hardy, Henry Cavill lub George MacKay, to nieoczekiwanie do wyścigu dołączył znany z pierwszego sezonu Bridgertonów, Rege-Jean Page. Ostatni z aktorów z pewnością nie jest faworytem Daniela Craiga, który w rozmowie z Radio Time wyznał, że jest przeciwny powierzaniu roli Agenta 007 osobom o innym kolorze skóry oraz kobietom.Nowy Bond będzie kobietą? Daniel Craig jest przeciwnyAktor miał jednak dobry powód, aby tak stwierdzić. Zdaniem Craiga aktorzy innej płci oraz rasy powinny dostawać równie dobre role, co James Bond. Problemem jest brak odpowiednich ról dla mniejszości, którzy mogliby tworzyć swoje własne ikoniczne postacie.

Odpowiedź jest bardzo prosta. Powinny istnieć lepsze role dla kobiet i aktorów o innym kolorze skóry. Dlaczego kobieta miałaby grać Jamesa Bonda, skoro powinna dostać rolę równie dobrą, jak James Bond, ale stworzoną dla kobiety?

Podobnego zdania w przypadku powierzenie roli Agenta 007 kobiecie jest producenta Barbara Brocolli, która wielokrotnie podkreślała, że obsadzenie kobiety w roli Bonda nie byłoby dobrym posunięciem. Jej zdaniem filmowcy powinni tworzyć nowe, ciekawsze postacie dla kobiet do zagrania. Broccolli nie jest więc zainteresowaniu zmienianiu płci Bonda, ale nie widzi przeszkód, aby aktor innego koloru skóry przejął tę rolę.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że w swojej ostatniej misji James Bond musi wrócić z zasłużonej emerytury, aby pomóc staremu przyjacielowi Felixowi Leiterowi z CIA. Zleca mu uratowanie porwanego naukowca, która to misja okazuje się o wiele trudniejsza, niż mogłoby się wydawać i naprowadza Bonda na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego niezwykle niebezpieczną, nieznaną służbom technologią.

Za reżyserię odpowiada Cary Joji Fukunaga, który zasłynął wyreżyserowaniem całego pierwszego sezonu Detektywa dla HBO. Jest również współtwórcą scenariusza wraz z Nealem Purvisem, Robertem Wade’em, Scottem Z. Burnsem i Phoebe Waller-Bridge. W obsadzie znajdują się: Daniel Craig, Ana de Armas, Rami Malek, Lashana Lynch, Léa Seydoux, Ben Whishaw, Ralph Fiennes, Naomie Harris, Billy Magnussen oraz Jeffrey Wright.

Nie czas umierać pojawi się w polskich kinach już 1 października.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!