Nowe Fable będzie działać na silniku Forzy – sugeruje ogłoszenie o pracę

Mikołaj Ciesielski
2021/05/04 13:15

Nowe szczegóły na temat nadchodzącej produkcji studia Playground Games.

Nowe Fable będzie działać na silniku Forzy – sugeruje ogłoszenie o pracę

Wygląda na to, że nowe Fable, które zapowiedziano w lipcu ubiegłego roku, będzie działać na silniku ForzaTech wykorzystywanym w grach z serii Forza Motorsport oraz Forza Horizon. Źródłem tych informacji jest nowa oferta pracy opublikowana przez Microsoft. Co prawda ogłoszenie dotyczy zatrudnienia w ekipie Turn 10 Studios, ale jego treść jasno wskazuje, że nowe Fable będzie korzystać ze wspomnianego silnika.

ForzaTech to silnik i narzędzia, które są podstawą gier z serii Forza Motorsport oraz Forza Horizon. Stale dodajemy do niego nowe funkcje, jak ray-tracing, ale też wzbogacamy możliwości samego silnika, aby wspierał nowe RPG w otwartym świecie – Fable” – czytamy w ogłoszeniu.

Warto podkreślić, że wciąż nie wiemy za dużo o nowej odsłonie serii Fable. Prawdopodobnie będzie to reboot cyklu. Jakiś czas temu Chris Goodall, główny animator w studiu Playground Games, rozbudził nadzieje fanów, którzy są przekonani, że zespół pojawi się na tegorocznych targach E3, by zaprezentować wspomnianą produkcję.

Na koniec przypomnijmy, że nowe Fable tworzone jest z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X i Xbox Series S. Na ten moment nie znamy nawet przybliżonej daty premiery. Warto natomiast wspomnieć, że w grudniu do prac nad produkcją dołączyła scenarzystka Control – Anna Megill.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
04/05/2021 22:54

Super. Ciekawe, ile będzie stacji radiowych.