Nowe Fable pojawi się na E3? Wpis jednego z twórców rozbudził nadzieje fanów

Mikołaj Ciesielski
2021/04/19 10:00

Miłośnicy serii cały czas czekają na nowe materiały i informacje dotyczące kolejnej odsłony swojego ulubionego cyklu.

Nowe Fable pojawi się na E3? Wpis jednego z twórców rozbudził nadzieje fanów

Kolejną część Fable, która ma być rebootem serii, zapowiedziano w lipcu ubiegłego roku. Początkowo obawiano się, że produkcja może nie być pełnoprawną odsłoną cyklu, ale grą z gatunku MMO-lite, ale plotki te szybko zostały zdementowane. Cały czas czekamy natomiast na kolejne informacje oraz materiały z nowej odsłony Fable, a wpis jednego z twórców może sugerować, że produkcja pojawi się na tegorocznych targach E3.

Nadzieje fanów rozbudził Chris Goodall, główny animator w studiu Playground Games, który w odpowiedzi na wpis jednego z użytkowników Twittera o treści „przestrasz dewelopera w pięciu lub mniej słowach” odpowiedział „Szykujemy coś na E3”. To zdanie wystarczyło, aby miłośnicy Fable zaczęli zastanawiać się, jakiego rodzaju materiały z nowej odsłony ich ulubionej serii zostaną zaprezentowane na tegorocznym E3.

Niewykluczone, że Goodall chciał po prostu wziąć udział w internetowej zabawie, ale deweloper usunął już swój post, co może sugerować, że studio faktycznie ma zamiar pokazać się na targach E3. Warto jednak pamiętać, że Playground Games może także szykować się do prezentacji nowej odsłony serii Forza Horizon. Jakiś czas temu Jeff Grubb przekonywał, że piątą odsłonę wspomnianego cyklu powinniśmy ujrzeć już w przyszłym roku.

Na koniec przypomnijmy, że nowe Fable tworzone jest z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X i Xbox Series S. Na ten moment nie znamy nawet przybliżonej daty premiery. Warto natomiast wspomnieć, że w grudniu do prac nad produkcją dołączyła scenarzystka Control – Anna Megill.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
19/04/2021 10:31

Jeśli chodzi o reboot Fable - jestem gotowy na wszystko. Gorzej niż Fable 3 i tak być nie może.

Gdyby jednak chodziło o Forzę Horizon, to mam tylko nadzieję, że tym razem wybiorą lokację z ruchem prawostronnym.