Nowa technologia twórców Denuvo ma zapobiegać wyciekom danych. Irdeto prezentuje TraceMark

Patrycja Pietrowska
2024/03/19 10:50
0
0

TraceMark ma umożliwić deweloperom łatwiejsze odszukanie źródła wycieków.

Denuvo nie należy do najbardziej uwielbianych przez graczy systemów. Zabezpieczenie w wielu produkcjach wpływa na obniżenie wydajności, co miłośnicy wirtualnej rozrywki niejednokrotnie odczuwają w zauważalny sposób. Tymczasem firma Irdeto, odpowiedzialna za kontrowersyjne Denuvo, przedstawiła nową technologią, która ma pomóc deweloperom w odszukiwaniu źródła wycieków.

Nowa technologia twórców Denuvo ma zapobiegać wyciekom danych. Irdeto prezentuje TraceMark

Twórcy Denuvo przygotowali nową technologią – TraceMark ma nie wpływać na wydajność gier

Jak przekazuje portal IGN, podczas GDC 2024 firma Irdeto zaprezentowała nową technologię, która ma ułatwić deweloperom namierzane źródła wycieków. TraceMark umożliwiać będzie umieszczenie w produkcjach znaku wodnego – twórcy będą mogli dodać unikalne identyfikatory do plików gier. Specjalne oznaczenie ma ułatwić programistom wyśledzenie, skąd pochodzą treści, które wyciekły.
Irdeto odpowiedzialne za kontrowersyjny system Denuvo zapewnia, że nowa technologia powinna zniechęcić osoby ujawniające w sieci na przykład fragmenty rozgrywki do takich właśnie działań. Znaki wodne mogą być natomiast zarówno widoczne, jak i niewidoczne. Według Irdeto narzędzie zabezpieczy deweloperów szczególnie w „kluczowej fazie przedpremierowej” – w trakcie przeprowadzania testów beta, czy po wysłaniu kopii recenzenckich do dziennikarzy.
Wraz z wprowadzeniem TraceMark for Gaming wyznaczamy nowy standard w walce z piractwem w branży gier. To innowacyjne rozwiązanie to nie tylko kamień milowy dla Irdeto, ale także krok naprzód w zakresie ochrony kreatywnych i finansowych inwestycji twórców gier na całym świecie. W Irdeto rozumiemy wyjątkowe wyzwania stojące przed społecznością graczy, a TraceMark to nasze zobowiązanie do zapewnienia ochrony tych cennych zasobów przez cały cykl ich życia. Jesteśmy podekscytowani pozytywnym wpływem, jaki będzie to miało na branżę. – przekazuje wiceprezes Irdeto, Niels Haverkorn.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!