Nowa gra twórców Days Gone powstaje na silniku Horizon Forbidden West?

Mikołaj Ciesielski
2022/09/12 09:00
0
0

Wygląda na to, że nadchodząca produkcja Bend Studio będzie korzystać z silnika Decima.

Nowa gra twórców Days Gone powstaje na silniku Horizon Forbidden West?

W czerwcu deweloperzy z Bend Studio poinformowali, że pracują obecnie nad „nowym IP, które będzie zawierać tryb sieciowy i bazować na systemach otwartego świata z Days Gone. Niestety zespół z Oregonu nie podzielił się żadnymi dodatkowymi informacjami na temat swojej nowej produkcji. Niewykluczone jednak, że jeden z pracowników studia zdradził dość istotny szczegół dotyczący wspomnianego projektu.

Twórcy Days Gone korzystają z technologii opracowanej przez studio Guerrilla Games?

Mathew Seymour – zatrudniony w Bend Studio na stanowisku game designera – ujawnił za pośrednictwem swojego profilu na LinkedIn, że pracuje obecnie na silniku Decima, który został opracowany przez studio Guerrilla Games i wykorzystany w takich grach jak Killzone: Shadow Fall, Horizon Zero Dawn oraz Horizon Forbidden West.

Niestety Seymour nie zdradził żadnych dodatkowych szczegółów na temat nowego projektu twórców Days Gone. Warto jednak pamiętać, że na wspomnianym silniku powstały nie tylko dwie części przygód Aloy, ale także Death Stranding od Kojima Productions oraz Until Dawn od Supermassive Games. Niewykluczone więc, że również deweloperzy z Bend Studio postanowili skorzystać z technologii opracowanej przez studio Guerrilla Games.

Oczywiście powyższe doniesienia nie doczekały się komentarza zarówno ze strony Sony, jak i zespołu z Oregonu. Na ten moment nie pozostaje nam więc nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne szczegóły na temat nowej produkcji twórców Days Gone.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!