Nowa gra PlayStation ostro krytykowana. Gracze nie chcą tej produkcji

Radosław Krajewski
2023/05/28 17:00
1
0

Zwiastun nie został ciepło przyjęty przez graczy.

Jedną z pierwszych nowych zapowiedzi gier podczas niedawnego PlayStation Showcase był Fairgame$. Twórcy nie przygotowali na tę okoliczność zwiastuna z rozgrywką, przez co wciąż nie wiemy, czym praktycznie będzie ten tytuł. Sądząc jednak po zaprezentowanym materiale, otrzymamy kolejną pierwszoosobową strzelankę PvP lub PvPvE z elementami looter shootera. Na rynku podobnych gier nie brakuje, ale studio Haven przygotowuje kolejny tytuł, którego przetrwanie będzie zależeć od przyjęcia graczy i ich pozostania przy tym tytule na wiele miesięcy, a może i lat. Gracze są jednak sceptyczni i dali temu wyraz. Aż 11 tysięcy osób dało łapkę w dół pod oficjalnym zwiastunem Fairgame$, który został wyświetlony tylko 154 tysięcy razy.

Nowa gra PlayStation ostro krytykowana. Gracze nie chcą tej produkcji

Fairgame$ nie spodobało się graczom PlayStation

W komentarzach ciężko znaleźć jakieś pozytywne opinie o tym tytule. Większość graczy jest zgodna, że deweloperzy z Haven niepotrzebnie tracą czas i zasoby na grę, w którą nikt krótko po premierze nie będzie już grał. Niektóre osoby napisały wprost, że właśnie takich produkcji nie chcą na PlayStation. Inni z kolei zauważyli podobieństwo do HYENAS od Creative Assembly, które niedawno miało pierwsze testy alfa.

„Dziękujemy wszystkim naszym graczom, ale niestety kończymy wsparcie” 1 rok później

Kiedy marketingowcy nauczą się, że lepiej nie marnować budżetu deweloperskiego na zwiastun CGI, który nic nie wnosi, kiedy można poczekać i pokazać nam, jak naprawdę się w to gra.

Właśnie takiej gry NIE CHCEMY.

Możesz wyciągnąć deweloperów z Ubisoftu, ale nie możesz wyciągnąć Ubisoftu z deweloperów.

Playstation Showcases i States of Play zawsze mają „jedną grę”, która magicznie nie trafia w sedno… To jest ta. Gratulacje.

Jesteśmy na PlayStation ze względu na narracyjne gry dla jednego gracza, a nie takie rzeczy, które widzieliśmy już wszędzie 1000 razy.

Kiedy te firmy zrozumieją, że nie każda gra musi mieć jakiś tryb pvp

Nie prosiłem o to od studia PlayStation. To wygląda jak średniak od Ubisoftu

Nie mamy powodu, by w to wierzyć

To wygląda prawie dokładnie tak, jak HYENAS... które jest już w fazie alfa

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
28/05/2023 17:12

Tyle że domaganie się ciągle tego samego też jest idiotyczne. 

Dużo fanboyów Microsoftu narzeka że może Sony produkuje hity za hitem ale zawsze jest to fabularny akcyjniak z trzeciej osoby. Z jednej strony to dobrze że jak dostajemy ex-a od Sony to na ogół jest on hitem ale z drugiej strony - czasem by człowiek chciał zanurzyć się w innej rzece. 

Tyle że w tym wypadku graczy rozumiem. Jak widziałem tą zapowiedź to co zobaczyłem to Crucible od Amazona które umarło po 6 miesiącach. Bloodborne który również niewiele dłużej pożył. I inne gry które próbowały naśladować Overwatch. I nawet Overwatch już nie jest tak popularny jak kiedyś. Ludziom się przejadły te zespołowe strzelanki. 

Sam trailer nie pomaga. CGI które nic nie wnosi. Muzyka przynajmniej jak na moje gusta okropna. I zauważyłem że ten gatunek ostatnio jest we wszystkich trailerach co tylko mnie zniechęca. Sama gra niczym nie zachwyca i się niczym nie wyróżnia.