Nintendo Direct: Metroid Prime 4: Beyond zapowiedziany efektownym fragmentem rozgrywki. Premiera w przyszłym roku

Krzysztof Żołyński
2024/06/18 18:55
0
0

W tracie dzisiejszego Nintendo Direct zaprezentowano pierwszy fragment rozgrywki z Metroid Prime 4 i trzeba przyznać, że gra wygląda fenomenalnie.

Metroid Prime 4 powstaje tak długo, że już chyba tylko najbardziej oddani fani tej serii wierzyli, że się w końcu pojawi. Jednak ich marzenia w końcu się zmaterializowały. Nintendo pokazało właśnie pierwszy fragment rozgrywki i trzeba przyznać, że nowa produkcja wygląda oszałamiająco.

 Metroid Prime/Nintendo Switch
Metroid Prime/Nintendo Switch

Metroid Prime 4 zapowiedziany na Nintendo Direct. Jest pierwszy fragment rozgrywki

Metroid Prime 4 to gra, która została ujawniona na E3 w 2017 roku. Było to tak dawno, że w międzyczasie zniknęła impreza gamingowa, na której ogłosiło ją Nintendo i kończy się cykl życia obecnej generacji Switcha. Jednak oczekiwanie jeszcze trochę potrwa.

Powodem gigantycznego opóźnienia są liczne problemy, na które napotkała produkcja gry. Najpierw pożegnano pierwotnego producenta, firmę Retro Studios, powierzając dalsze działania Bandai Namco. Kiedy to studio się poddało, powróciło Retro, ale projekt tak się rozrósł, że zmuszone było szukać wsparcia u innych deweloperów.

GramTV przedstawia:

Nintendo potwierdziło, że Metroid Prime 4: Beyond ukaże się na Switchu w 2025 roku. Otwarte pozostaje pytanie, czy będzie to tytuł startowy dla nowego Switcha, czy zaliczy jeszcze także poprzednią generację.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!