Nightingale otrzyma tryb offline. Twórcy słuchają graczy i zmieniają priorytety

Mikołaj Ciesielski
2024/02/23 12:30
0
0

Deweloperzy ze studia Inflexion Games zapowiedzieli istotne zmiany.

Kilka dni temu Nightingale zadebiutowało we wczesnym dostępie na Steam. Niestety wspomniana produkcja nie zaliczyła najlepszego startu. Baśniowy survival opracowany przez weteranów BioWare ma kilka problemów, a wielu graczy narzeka na działanie serwerów oraz wymóg stałego połączenia z Internetem. Deweloperzy ze studia Inflexion Games postanowili odpowiedzieć na krytykę ze strony użytkowników i zapowiedzieli istotne zmiany.

Nightingale otrzyma tryb offline. Twórcy słuchają graczy i zmieniają priorytety

Wprowadzenie trybu offline to nowy priorytet twórców Nightingale

We wpisie opublikowanym na Steam deweloperzy informują, że w ostatnich dniach byli świadkami licznych dyskusji na temat faktu, że Nightingale wymaga stałego połączenia z siecią. Inflexion Games przyznało również, że rozumie, że dla niektórych graczy taki stan rzeczy może być z „wielu powodów frustrujący”. Następnie twórcy wyjaśnili, dlaczego podjęli taką, a nie inną decyzję.

W przypadku Nightingale wizją deweloperów z Inflexion Games było stworzenie „świata większego niż pojedyncza Kraina (Realm) czy serwer”. Właśnie dlatego twórcy skupili się na rozwoju mechanik związanych z trybem kooperacji, zwłaszcza że pod względem technicznym zespół uważał to za dużo większe wyzwanie. Teraz studio przyznaje się jednak do błędu.

Patrząc wstecz na tę decyzję, błędnie oceniliśmy, czego niektórzy z Was szukali w swoim doświadczeniu. Obecnie ustalamy priorytety i rozwijamy tryb offline, który planujemy udostępnić tak szybko, jak to możliwe – informuje Inflexion Games.

GramTV przedstawia:

Jednocześnie Inflexion Games zapewnia, że prace nad trybem offline nie wpłyną na rozwój innych aktualizacji. Deweloperzy będą pracować jednocześnie nad różnego rodzaju poprawkami oraz nową zawartością. W nadchodzących dniach ma pojawić się więcej informacji na ten temat.

Na koniec przypomnijmy, że Nightingale dostępne jest wyłącznie na komputerach osobistych. Gra ma znajdować się we wczesnym dostępie przez około 9-12 miesięcy, ale deweloperzy podkreślają, że nie zamierzają sztywno trzymać się wspomnianych terminów. Studio Inflexion Games zaznacza bowiem, że pełna wersja zadebiutuje na rynku, gdy „będzie gotowa”.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!