Gamescom 2023: Nightingale na nowym zwiastunie. Poznaliśmy datę premiery gry

Mikołaj Ciesielski
2023/08/23 07:55
0
0

Wiemy, kiedy ciekawie zapowiadający się survival zadebiutuje we wczesnym dostępie.

Nightingale to steampunkowy survival, w którym jako postać niezależna wystąpić ma m.in. Maria Skłodowska-Curie. Pierwotnie produkcja studia Inflexion Games miała trafić do wczesnego dostępu pod koniec 2022 roku, ale deweloperzy zdecydowali się przenieść grę na silnik Unreal Engine 5 i opóźnili planowany debiut. Twórcom najwyraźniej udało się uporać ze wszystkimi trudnościami, ponieważ w trakcie gamescom Opening Night Live ujawniono dokładną datę premiery Nightingale w Early Access.

Gamescom 2023: Nightingale na nowym zwiastunie. Poznaliśmy datę premiery gry

Nightingale z datą premiery we wczesnym dostępie. Zobaczcie nowy zwiastun z gamescom 2023

Okazuje się, że Nightingale zadebiutuje we wczesnym dostępie 22 lutego 2024 roku. Deweloperzy ze studia Inflexion Games, na którego czele stoi Aaryn Flynn – były menedżer generalny BioWare, który pracował nad grami z serii Mass Effect i Dragon Age – zdają sobie sprawę, że ogłoszona data premiery gry w Early Access jest o kilka miesięcy późniejsza, niż wcześniej zapowiadano. Twórcy podkreślają jednak, że na pierwszym miejscu stawiają jakość i „poważnie” podchodzą do zadowolenia graczy.

Chcemy mieć pewność, że gra spełni oczekiwania naszej społeczności, która odegrała kluczową rolę w dotychczasowym jej rozwoju. Staramy się, aby Nightingale spełniło nie tylko naszą wizję, ale także stało się dla naszych graczy ulubionym miejscem do eksplorowania i odkrywania z przyjaciółmi przez wiele lat – poinformował Aaryn Flynn, dyrektor generalny Inflexion Games.

Na gamescom Opening Night Live mieliśmy okazję również zobaczyć nowy zwiastun Nightingale. W zaprezentowanym przez Inflexion Games nie zabrakło oczywiście fragmentów rozgrywki, które pozwalają sprawdzić, jak tytuł prezentuje się w akcji. Najnowszy materiał promocyjny pokazuje także najważniejsze elementy gry, w tym m.in. walkę z oponentami, zdobywanie surowców, budowanie czy personalizację postaci. Całość znajdziecie na dole wiadomości.

Przygotuj się na przeprawę przez dzikie lasy Fae, straszliwe bagna, połyskujące pustynie i mroczne dżungle, odblokowując portale prowadzące w głąb ziem Fae. Gotuj posiłki, zbuduj schronienie i zbieraj siły, aby wytrwać w obliczu przeciwności losu – czytamy w opisie gry.

GramTV przedstawia:

Na koniec warto przypomnieć, że Nightingale powstaje wyłącznie z myślą o komputerach osobistych. Zgodnie z zapowiedziami produkcja studia Inflexion Games ma opuścić wczesny dostęp po około 9-12 miesiącach. Deweloperzy zaznaczają jednak, że czas ten może się wydłużyć, ponieważ twórcy chcą mieć pewność, że pełna wersja gry będzie w pełni dopracowana.

Jak oceniasz tegoroczną edycją wydarzenia gamescom?

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!