Nie brakuje chętnych na Strażników Galaktyki 3. To najlepszy wynik od czasu Czarnej Pantery

Radosław Krajewski
2023/05/15 11:20
0
0

Marvel ma powody do zadowolenia.

Strażnicy Galaktyki 3 nie wystartowali w kinach z najlepszym wynikiem. W premierowy weekend film zarobił 118,1 mln dolarów, co jest dopiero szesnastym najlepszym otwarciem dla filmu z uniwersum Marvela. Z dużo lepszym wynikiem startowały ubiegłoroczne produkcje studia, w tym Thor: miłość i grom. Ale Marvel nie ma powodów do zmartwień i w drugi weekend najnowszy film Jamesa Gunna może pochwalić się najniższym spadkiem wpływów od czasu pierwszej części Czarnej Pantery.

Nie brakuje chętnych na Strażników Galaktyki 3. To najlepszy wynik od czasu Czarnej Pantery

Strażnicy Galaktyki 3 z rekordowo niskim spadkiem wpływów w drugim weekendzie

W miniony weekend Strażnicy Galaktyki 3 zarobili 60,5 mln dolarów, co oznacza spadek wpływów o zaledwie 49%. Dla porównania wspomniana wcześniej czwarta część Thora straciła w analogicznym okresie aż 67,7%, Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu 63,3%, zaś Doktor Strange w multiwersum obłędu 67%. Nawet Strażnicy Galaktyki 2 z 2017 roku poradzili sobie gorzej, tracąc w drugi weekend 55,5% wpływów.

GramTV przedstawia:

Tak niski spadek wpływów Strażników Galaktyki 3 jest najlepszym wynikiem od czasu pierwszej Czarnej Pantery, która straciła w drugi weekend tylko 44,7%. Film Jamesa Gunna może pochwalić się czwartym najniższym spadkiem wpływów dla całego MCU, po wspomnianej Czarnej Panterze, Thorze (47,2%) oraz Iron Manie (48,1%). Jest to więc najniższy spadek dla kontynuacji w całym uniwersum Marvela.

Film świetnie radzi sobie również na zagranicznych rynkach, w których zarobił w ubiegły weekend 83,7 mln dolarów. Strażnicy Galaktyki 3 w Ameryce zarobili już więc łącznie 213,2 mln dolarów, a na pozostałych rynkach 315,6 mln USD. Globalnie daje to wynik na poziomie 528,8 mln dolarów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!